02.12.2021 uczniowie klasy VII i VIIIa uczestniczyli w wycieczce do Włocławka. Celem wyjazdu było wspólne spędzenie czasu w kinie na filmie „Wilk, lew i ja” a później pobyt w parku trampolin.
Anna Szablewska
Agnieszka Falkowska
Mariola Tkaczyk
02.12.2021 uczniowie klasy VII i VIIIa uczestniczyli w wycieczce do Włocławka. Celem wyjazdu było wspólne spędzenie czasu w kinie na filmie „Wilk, lew i ja” a później pobyt w parku trampolin.
Anna Szablewska
Agnieszka Falkowska
Mariola Tkaczyk
30.11.21 r. Dzieci z Oddziału Przedszkolnego bardzo miło spędziły ten dzień. Były różnego rodzaju wróżby, zabawy. Wspólnie wykonaliśmy dekorację andrzejkową. Na koniec tego dnia był słodki poczęstunek i tańce andrzejkowe.
Beata Kowalewska
20 listopada 2021,w ramach dodatkowych godzin, uczniowie klasy VII spotkali się w sobotę w szkole aby przygotować matematyczny kalendarz adwentowy dla uczniów innej szkoły.
Klasa VII wzięła udział w międzyszkolnym projekcie matematycznym wspólnie z uczniami z klasy VII ze Szkoły Podstawowej w Maliszewie. Celem projektu było przygotowanie kalendarza adwentowego składającego się z 24 zadań matematycznych. Zadaniem uczniów było przygotować zadania i rozwiązania do tych zadań, przyozdobienie kopert do tych zadań. Tak przygotowany kalendarz został przekazany uczniom klasy VII z Maliszewa. Projekt ma polegać na tym, że uczniowie każdego dnia rozwiązują po jednym zadaniu ułożonym przez uczniów innej szkoły.
Anna Szablewska
Dzień Pluszowego Misia w szkolnej bibliotece.
Dnia 25.11.2021r. w ZS w Karnkowie, z okazji Dnia Pluszowego Misia, dzieci z Przedszkola Samorządowego i oddziału przedszkolnego odwiedziły szkolną bibliotekę i uczestniczyły w zajęciach poświęconych wspaniałej zabawce – pluszowemu misiowi, która towarzyszy dzieciom na całym świecie już od ponad 100 lat. Dzieci wysłuchały m. in. bajki o Misiu Uszatku. W ten sposób zachęcane były do odwiedzania szkolnej biblioteki i sięgania po książki, by poznać dalsze losy bohaterów, czytając je samodzielnie albo z pomocą rodziców.
Iwona Terebińska
Dzień Misia w klasie I
Dzień Pluszowego Misia obchodzili również uczniowie klasy I. Dzieci obejrzały prezentację o genezie tego święta, zatańczyły ze swoimi pluszakami przy wspólnie zaśpiewanej piosence „Pluszowy Miś” oraz wykonały pracę plastyczną. Zajęcia dostarczyły wiele radości i wywołały uśmiechy na buziach pierwszoklasistów.
Małgorzata Wysocka
Dzień Pluszowego Misia w klasie III a
Czy święto Misia jest potrzebne? Oczywiście, że tak! Miękki, puchaty, bohater wielu książek i filmów, dający poczucie bezpieczeństwa i wsparcia.
Głównym celem popularyzacji tego święta w klasie 3a, było przypomnienie najważniejszych wartości jakimi są dzieciństwo, przyjaciel, miłość, ciepło. Z tymi słowami łączy się właśnie pluszowy Miś, przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany. Uczniowie chętnie opowiadali o swoich misiach, rozwiązywali zagadki oraz obejrzeli prezentację multimedialną o historii pluszowego misia. Następnie wyturlali swojego misia przy pomocy kostki do gry. A na koniec każdy przytulił misia do swojego brzuszka.Mimo coraz nowocześniejszych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”.
Angelika Bejger
Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.
Janusz Korczak
Dnia 23.11.21 r. Dzieci z Oddziału Przedszkolnego były we Włocławku w sali zabaw Honolulu. Miło i ciekawie spędziły ten dzień. Zabawy dostarczyły dzieciom wiele radosci, bardzo chętnie pojechałyby tam jeszcze raz.
Beata Kowalewska
Arleta Kaczorowska
19 listopada uczniowie klasy II i III b wybrali się na spektakl teatralny do Baju Pomorskiego w Toruniu na ulubioną bajkę ,,Brzydkie kaczątko”, H. Ch. Andersena. Było to bardzo ciekawe przeżycie, ponieważ przedstawienie było opowiedziane tylko za pomocą muzyki, ruchu i plastyki. Spektakl był nie tylko o samotności, o odnalezieniu własnej drogi, o wewnętrznej przemianie – to poetyckie połączenie obrazu, animacji, muzyki i aktorskiego ruchu. Uczniowie oglądali spektakl w dużym skupieniu, we właściwych miejscach śmiejąc się lub bijąc brawa.
Po spektaklu pełni wrażeń zwiedziliśmy Stare Miasto w Toruniu. Zadowoleni i uśmiechnięci wróciliśmy do szkoły.
Lucyna Lorek
Maria Szmidt
M. Kotańska-Chmielewska
https://bajpomorski.art.pl/brzydkie-kaczatko,12,pl,2,1,260.html
Dzieci z Oddziału Przedszkolnego biorą udział w Ogólnopolskim konkursie czytelniczym. Celem tego konkursu jest rozwijanie umiejętności słuchania ze zrozumieniem. Kształtowanie zainteresowań czytelniczych. Poznanie utworów literatury dziecięcej z jednoczesnym ukazaniem roli książki w życiu każdego człowieka. Rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej dzieci. My wykonaliśmy pierwsze zadanie - zaprosiliśmy Panią Bibliotekarkę, która przeczytała dzieciom bajkę pt. " O rzepku wędrowniczku" i przeprowadziła z dziećmi rozmowę na temat przeczytanego utworu. Przed nami wykonanie pracy plastycznej i wysłanie filmiku.
Beata Kowalewska
Uczniowie Naszej Szkoły mieli okazję do zaprezentowania swoich umiejętności w Szkolnym Konkursie „ORIGAMI” zorganizowanym w ramach innowacji pedagogicznej „Zostań dobrym matematykiem” realizowanej w szkole. Z uwagi na duże zainteresowanie uczniów i duża ilość prac, nagrody zostały przyznane z podziałem na kategorie.
Kl. I-III
I miejsce Błaszkiewicz Zuzanna klasa II
Sikorska Lena klasa IIIa
II miejsce Szablewska Natalia klasa IIIa
III miejsce Sadowski Jakub klasa IIIa
Mądraszewska Patrycja klasa IIIa
Kl. IV-VI
I miejsce Robak Natalia klasa IV
Suski Michał klasa V
II miejsce Bugdalski Błażej klasa IV
Tyburski Michał klasa V
III miejsce Mytowska Martyna klasa V
Głowacka Weronika klasa V
Kl. VII-VIII
I miejsce Naklicka Patrycja klasa VIIIb
Cymerman Daria klasa VIIIa
II miejsce Sikorski Jakub klasa VII
Głowacki Szymon klasa VII
Szablewski Mateusz klasa VII
III miejsce Ryczkowska Aleksandra klasa VIIIb
Stubecka Nicola klasa VII
Gratulujemy. Dziękujemy za udział w konkursie.
Anna Szablewska
Elżbieta Wojciechowska
Krzysztof Lewandowski
Uczniowie klasy II biorą udział w III edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej “Dzieci uczą rodziców”. W ramach tej akcji została przeprowadzona lekcja ,,Niepodległa Polska”. Dzieci utrwaliły barwy i symbole narodowe. Wspólnie odśpiewały hymn, uczestniczyły w akademii oraz miały możliwość obejrzenie rekonstrukcji pt. ,,Ku niepodległości”.
Lucyna Lorek
Małgorzata Kotańska - Chmielewska
17.11.2021r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 103 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Od wczesnych godzin porannych przedszkolaki z grupy Biedronki oraz dzieci z klas IV i V dokładały starań, aby widownia i scena były gotowe na przyjęcie gości: dyrekcji szkoły, nauczycieli i pozostałych uczniów z klas młodszych i starszych.
Pieśnią „Kocham Cię Polsko” chór szkolny pod batutą pana Rafała Ługowskiego rozpoczął występ. Następnie przedszkolaki wraz ze swymi paniami: Wiolettą Drożyńską, Anną Więczkowską i Moniką Krażewską zaprezentowały układ taneczny, zaśpiewały piosenkę i pięknie wyrecytowały wiersz. W dalszej części akademii głos zabrali uczniowie z IV i V klasy, którzy w przystępny sposób przybliżyli wszystkim zebranym zmagania Polaków na drodze do wolności prezentując przedstawienie pt. „Lekcja niepodległości”.
Ważnym momentem spotkania było przemówienie pana dyrektora Wojciecha Frymarkiewicza, który podkreślił, jak ważna dla każdego z nas powinna być odpowiedzialność za los ojczyzny.
Powered by aSc EduPage