• " Co Słonko Widziało" projekt w oddziale przedszkolnym

• Dzieci z Oddziału Przedszkolnego wraz z P. Beatą i P. Arletą biorą udział w projekcie edukacyjnym rekomendowanym przez MEN pt.,,Co Słonko Widziało". Projekt ten trwa przez cały rok szkolny i posiada 4 moduły. Założeniem projektu jest wprowadzenie dzieci w otaczający świat poprzez piękno literatury dziecięcej autorstwa Marii Konopnickiej, promowanie czytelnictwa, literatury polskich autorów, wzbogacanie wiedzy, slownictwa. Jest to projekt ogólnopolski.

• Wyjazd do Multikina

• Uczniowie klasy I i III a mieli okazję w pażdzierniku  obejrzeć najsłynniejszego psa, który powrócił na duży ekran.„Lassie, wróć!” to chwytająca za serce historia nierozerwalnej przyjaźni chłopca i jego wiernego owczarka Collie, oparta na bestsellerowej książce Erica Knighta. Podczas sensu popłynęła nie jedna łza. Wyjazd był również okazją do kształtowania nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz środkach transportu.Przez cała drogę powrotną trwały rozmowy na temat obejrzanego filmu, który zrobił ogromne wrażenie na uczniach. Wszyscy pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Monika Dąbrowska

Elżbieta Wojciechowska

Grażyna Gola

• Kino Szkoła

12 października 2021r. uczniowie klas I - III uczestniczyli w Interdyscyplinarnym Programie Edukacji Medialnej KinoSzkoła. W ramach akcji dzieci  wybrały się do kina Nawojka w Lipnie na projekcję filmu ,,Zielona Szkoła”. Film przedstawiał historię dziewczynki Meral, która próbowała nawiązać pierwsze przyjaźnie przed wyjazdem na jesienny obóz. Dzieci z zaciekawieniem oglądały film oraz obserwowały narodziny prawdziwej przyjaźni.

• Stypendium Wójta Gminy

• Dyrektor Zespołu Szkół w Karnkowie – Pan Wojciech Frymarkiewicz – uhonorował uczniów wyróżniających się bardzo dobrymi wynikami w nauce nagrodą w postaci stypendium Wójta Gminy Lipno.  Stypendia otrzymali uczniowie: Julia Kiełbowicz (kl. VIIIa), Aleksandra Ryczkowska (kl. VIIIb), Mateusz Słabowski (kl. VIIIb), Norbert Robak (kl. VIIIb), Szymon Głowacki (kl. VII), Dawid Ptasiński (kl. VII), Mateusz Szablewski (kl. VII), Julia Wieczorek (kl. VII), Dominik Skonieczny (kl. VII), Jakub Sikorski (kl. VII), Martyna Mytowska (kl. V), Nikola Wiśniewska (kl. V), Weronika Głowacka (kl. V).

Gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych!

M. Ofmańska

• ZDROWO SIĘ ODŻYWIAM

• Dnia 15.10.21 r. Dzieci z Oddziału Przedszkolnego w ramach projektu ZDROWO SIĘ ODŻYWIAM zrobiły soki warzywno - owocowe. Następnie byla degustacja soków. Przed robieniem soku zostala przeprowadzona pogadanka na temat zdrowego odżywiania i wartości owoców i warzyw oraz odpowiedniego używania sokowirówki. Dzieciom bardzo się podobały takie zajęcia, z chęcią robiły i piły soki.

• Ziemniaczane Cudaki

• Ziemniaki różne kształty mają,

Na wyobraźnię naszą działają.

Niech więc powstają ludziki, zwierzaki,

I ufoludki, a nawet ptaki.

Więc zbierajmy się żwawo do pracy,

A prym niech wiodą szkolne dzieciaki.

Ziemniak, kartofel, grula, pyra… to najpopularniejsze określenia na to smaczne, popularne, zdrowe i niezastąpione w polskiej kuchni warzywo. Zwykle wykorzystywane jest do produkcji wielu wyśmienitych potraw, ale uczniowie klasy drugiej wykonali ,, Ziemniaczane Cudaki”, które zostały umieszczone na wystawie i stały się jesienną dekoracją klasy.

M. Kotańska-Chmielewska

• Wycieczka do ZOO - oddział przedszkolny

• 07.10.2021 r. dzieci z Oddziału Przedszkolnego odwiedziły Ogród Zoologiczny w Płocku. Zobaczyły wiele ciekawych zwierząt, które ich bardzo zafascynowały. Szczególnie interesowały się życiem takich zwierząt jak : żyrafy, słonie, pantery, tygrysy, tapiry, kangury oraz przeżywały wizytę w akwarium, gdzie zobaczyły mnóstwo ciekawych i niespotykanych ryb. Wycieczka okazała się wspaniałym przeżyciem i ciekawą lekcją przyrody.

• XI ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

• Dnia 1 października 2021r. odbył w się w naszej szkole XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Akcja ma na celu przypomnienie przez uczniów tabliczki mnożenia niezbędniej w nauczaniu matematyki jak i codziennym życiu. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia się w tabliczce mnożenia na odpowiednim dla siebie poziomie. Najmłodsi (klasy IIIa i IIIb) zdawali egzamin z tabliczki do 30 lub 50, starsi (klasy IV-VII) z tabliczki do 100, a najstarsi odważni (klasy VIIIa i VIIIb) z tabliczki do 500. Każdy uczeń, który zdał egzamin, otrzymał imienny certyfikat eksperta tabliczki mnożenia i sowę, a także coś słodkiego.

GRATULUJEMY I ZAPRASZAMY DO KOLEJNEJ AKCJI ZA ROK.

Krzysztof Lewandowski

Anna Szablewska

Elżbieta Wojciechowska

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego

• Dnia 29 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W wyborach brali udział uczniowie klas IV – VIII oraz nauczyciele.

Najwięcej głosów otrzymał Krzysztof Wolfram z klasy VIII a, który został przewodniczącym szkoły.  Stanowisko wiceprzewodniczącej szkoły będzie sprawowała Dominika Wiśniewska z klasy VIII b, natomiast Jakub Graczykowski z klasy VII został sekretarzem samorządu. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

Opiekun SU K.Grzywińska

• Spektakl online

• Dnia 14.09.2021r.uczniowie naszej szkoły uczestniczyli online w spektaklu pt. „ O mniejszych braciszkach św. Franciszka” z desek Teatru Maska w Rzeszowie. Przedstawienie trwało 55 minut i ukazywało historię św. Franciszka, który  z zachwytem odbierał świat i był wdzięczny za każde stworzenie ,  traktując je jak swojego brata. Twórcy spektaklu przez cały czas podkreślali, że wiara, radość  życia, chęć niesienia pomocy i dzielenia się swoim szczęściem to cechy, które warto rozwijać.

Starsi uczniowie zauważyli, iż warto odnaleźć  w sobie dziecięcą gotowość do zachwycania się najzwyklejszymi sprawami i rozwijać wrażliwość, z którą wszyscy powinniśmy kroczyć przez życie. Młodsi zaś dostrzegli, jak zachwycający może być świat, gdy tylko mu się dokładnie przyjrzymy.

M. Mierzejewska