• Mobilne Planetarium

•      W czwartek 30.09.2021r. naszą szkołę odwiedziło Mobilne Planetarium. Tego dnia  każda klasa miała możliwość uczestniczenia w  zajęciach z  astronomii. Pod ogromną kopułą namiotu w kształcie półkuli, przy wykorzystaniu technik multimedialnych i audiowizualnych uczniowie podziwiali rozgwieżdżone niebo, konstelacje gwiazd oraz przyswajali wiedzę o kosmosie. Pokaz w mobilnym planetarium to niepowtarzalna szansa na podziwianie kosmosu bez wychodzenia z sali lekcyjnej. Planetarium to unikatowe narzędzie dydaktyczne, które w przystępny oraz interesujący sposób zapozna uczestników ze zjawiskami astronomicznymi i geograficznymi zachodzącymi na niebie. Dzieci dowiedziały się i zobaczyły jak powstał wszechświat, galaktyki i Układ Słoneczny. Wszyscy uczestnicy  pokazu byli zachwyceni i na pewno z większym zainteresowaniem oraz świadomością będą obserwować wieczorami rozgwieżdżone niebo.

Anna Szablewska

• Dzień Chłopaka

• 30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka. Ten dzień w szkole obchodzono bardzo miło i słodko.

Dziewczęta z poszczególnych klas stanęły na wysokości zadania  i zaplanowały niespodziankę, która na pewno na długo pozostanie w pamięci solenizantów.

Dzień chłopaka w oddziale przedszkolnym

Z okazji Dnia Chłopaka wiele uśmiechów, a mało złości, jak najmniej smutków, dużo radości, długich wakacji i moc słodyczy . Tego Wam dzisiaj dziewczynki życzą.

Arleta Kaczorowska

Dzień Chłopaka w klasie I

O Dniu Chłopaka pamiętały również dziewczynki z klasy I. Z pomocą rodziców przygotowały dla swoich kolegów upominki i dyplomy dla super chłopaka. Po życzeniach i obdarowaniu chłopców prezentami wszyscy poczęstowali się pyszną pizzą.

Małgorzata Wysocka

Monika Dąbrowska

Dzień chłopaka w klasie III a

W naszej klasie jest ośmioro chłopców, zadbałyśmy o to, aby był to dla nich niezapomniany dzień. Na początek przygotowaliśmy naszą salę oraz udekorowaliśmy naszych panów w muchy:).Przygotowaliśmy dla nich także liczne konkursy i gry oraz wręczyliśmy upominki. Chłopcy złożyli również obietnicę, ale to nasza słodka tajemnica;). Uroczystość ta na pewno zintegrowała naszą grupę. Było dużo śmiechu i zabawy.

To był wspaniały dzień, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

Dziewczynki z klasy III a z wychowawczynią

Dzień chłopaka w klasie III b

Na dzień chłopca w 3b nasi mali mężczyżni otrzymali od dziewczynek małe upominki.

• Surowce wtórne

• Uczniowie klasy II w ramach akcji Sprzątanie Świata, segregowały odpady, które wykorzystały w swoich pracach.

M. Kotańska-Chmielewska

• Rozpoczęcie akcji ,,Dzieci uczą rodziców”.

• Uczniowie klasy II rozpoczęli trzecią edycję ogólnopolskiej akcji edukacyjnej ,,Dzieci uczą rodziców”. W ramach projektu dzieci wspólnie z panem policjantem zrealizowały pierwsze zajęcia pod tytułem ,,Bezpieczny uczeń”. Utrwaliły zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, przypomniały sobie znaki drogowe oraz konieczność noszenia odblasków. Z niecierpliwością czekamy na następne zajęcia.

M. Kotańska-Chmielewska

• Bezpieczni na drodze i nie tylko...

• W dniach 27- 29 września odbyły się zajęcia w klasach 0-3 ,,Bezpieczni na drodze i nie tylko...”. Gościem był funkcjonariusz policji z Komendy Powiatowej w Lipnie Pan Cezary Jaromirski. Policjanci, co roku spotykają się z najmłodszymi uczniami, żeby uczyć ich bezpiecznych zachowań na drodze. Pan Cezary przybliżył podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przypomniał numery alarmowe oraz zasady zachowania się podczas spotkania z nieznajomym. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta.

Teraz droga do szkoły na pewno będzie bezpieczna.

Wychowawcy klas 0-III

• Korale Pani Jesieni

• ,,Już lato odeszło i kwiaty przekwitły,

a jeszcze coś w słońcu się mieni.

To w polu i w lesie czerwienią się,

spójrzcie, korale, korale jesieni."

Uczniowie klasy III a podczas zajęć wykonali korale Pani Jesieni.

A.Bejger

• Witamy Jesień

• 23 września dzieci z Oddziału Przedszkolnego Zespołu Szkół w Karnkowie powitały pierwszy Dzień Jesieni z uśmiechem na twarzy. Od rana wspólnie stworzyliśmy specjalny Kącik Przyrodniczy, dzięki któremu badaliśmy i poznaliśmy dary jesienne. Później wykonały dzieci piękne prace plastyczne. Na koniec naszego pobytu w szkole śpiewaliśmy piosenki o tematyce jesiennej.

Arleta Kaczorowska

• „Sprzątanie świata – Polska”

•  „Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska, której w tym roku przyświeca hasło “Myślę, więc nie śmiecę”. Jej celem jest edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko – mówią organizatorzy .Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły pomagają naszej planecie, którzy z wielkim zaangażowaniem sprzątali teren wokół szkoły oraz w miejscowości Karnkowo. Brawo!

• Dzień Kropki

• 15 września Oddział Przedszkolny Zespołu Szkół w Karnkowie świętował nietypowo - obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem tego święta jest wzbydzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia i działania. Dzieci wykonaly ciekawe prace oraz uczestniczyły w rożnych kreatywnych zabawach.

Wychowawczyni Beata Kowalewska

• Nowy rok szkolny 2021/2022

• Upłynęły słoneczne wakacje, skończył się czas wypoczynku, zabrzmiał pierwszy dzwonek, a więc rozpoczął się nowy rok szkolny 2021/2022.

Wszystkim uczniom i rodzicom życzymy udanego roku szkolnego, satysfakcjonujących ocen, a przede wszystkim dużo zdrowia i wytrwałości w pracy.