• Szkoła nasza mieści się w centrum wioski Karnkowo w gminie Lipno, w województwie kujawsko-pomorskim. Znajduje się w budynku oddanym do użytku 1 września 2000 r. Obecnie do Szkoły Podstawowej uczęszcza ponad 250 uczniów. Są to uczniowie z Karnkowa i okolicy. W Zespole Szkół w Karnkowie funkcjonuje Przedszkole Samorządowe. Nasi uczniowie mają do dyspozycji nowoczesne sale lekcyjne, pracownię komputerową z dostępem do Internetu, salę gimnastyczną, siłownię, bilard, stołówkę, szatnie. Dla  uczniów, którzy muszą dłużej przebywać w szkole ze względu na dojazd, szkoła organizuje zajęcia świetlicowe. Godziny pracy świetlicy są dostosowane do potrzeb wynikających z rozkładów jazdy autobusów szkolnych. Organizacja i forma pracy świetlicy jest odpowiednio dostosowana do potrzeb dzieci i młodzieży oraz możliwości szkoły. Szkoła posiada stołówkę, w której uczniowie korzystają z gorących posiłków. Dla dzieci z rodzin najuboższych prowadzone jest bezpłatne dożywianie, pozostali  uczniowie mogą korzystać z posiłków odpłatnie. W szkole działają koła zainteresowań, w których uczniowie pogłębiają wiedzę i rozwijają swoje zainteresowania, są to koła: szachowe, UKS, chór. Nasi uczniowie biorą czynny udział w konkursach, zawodach i olimpiadach.  Nauczyciele dążą do kształtowania u uczniów odpowiedzialności, uczciwości, poczucia własnej wartości oraz tolerancji wobec innych.