• Jesteśmy Polką i Polakiem

Dziewczynką fajną i chłopakiem

Kochamy Polskę z całych sił

Chcemy byś również kochał ją i ty I ty

Dzieci z Oddziału Przedszkolnego uroczyście obchodziły Narodowe Święto Niepodległości wraz z P. Kowalewską i P. Kaczorowską

• Grupa artystyczna „Rekonstrukto”

• 9 listopada z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości gościliśmy Grupę artystyczną „Rekonstrukto”, która zaprezentowała pokaz historyczny „Ku niepodległej” – opowieść o tym jak bohaterowie walczyli o wolność, honor i ojczyznę. W programie można było zobaczyć: stroje z epoki, kolekcję repliki broni używanych przez powstańców oraz ekwipunek i uzbrojenie. Uczniowie poznali również rolę i legendę marszałka Józefa Piłsudskiego w tworzenie Niepodległej Polski.

• Breakfast Gives Power czyli Śniadanie Daje Moc!

• To każdy z nas już wie i dlatego ponownie uczniowie klasy IIIa, IIIb oraz VII chętnie przystąpili do tej akcji . Każda klasa miała za zadanie przygotować smaczny i zdrowy posiłek tak aby lepiej nam było przyswajać wiedzę podczas zajęć szkolnych. Uczniowie klasy IIIa komponowali własne kanapki i warzywne przekąski, a kolegów  z klasy VII poczęstowali zdrowym musli z jogurtem . Ponadto uczniowie klasy IIIb  samodzielnie przygotowali pełne witamin sałatki owocowe. A najstarsi, czyli siódmoklasiści poczęstowali wszystkich własnoręcznie wyciskanym sokiem jabłkowo-marchewkowym. Co więcej udowodnili, że tortilla oraz  tosty też mogą być nie tylko pyszne ale przede wszystkim zdrowe.  I tak najedzeni i szczęśliwi mogliśmy przystąpić to przyswajania kolejnej dawki wiedzy!

Wydarzenie przygotowały i przeprowadziły Pani A.Bejger oraz Pani A.Falkowska przy współpracy P.Kucharskiej-Gulcz oraz M.Szmidt.

• Jaka jest jesień wokół nas?

• Uczniowie klasy I wykorzystując piękną pogodę i uroki jesieni udali się na wycieczkę do Parku Miejskiego w Lipnie. Park odkrył przed nami swe piękno. Podziwialiśmy jesienne barwy, rosnące drzewa i krzewy, słuchaliśmy odgłosów przyrody. Zbieraliśmy najpiękniejsze kolorystycznie liście, żołędzie i kasztany. Był też czas na bieganie wśród miękkich liści i zabawy na placu zabaw. Zadowoleni, z kieszeniami pełnymi darów jesieni wróciliśmy do szkoły.

Małgorzata Wysocka

Monika Dąbrowska

• ,,Magiczny las”

• Podczas drugiej lekcji w ramach trzeciej edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej ,,Dzieci uczą rodziców”, poszerzyliśmy wiedzę o mieszkańcach lasu, rozpoznawaliśmy gatunki drzew, omówiliśmy podstawowe zasady zachowania się w lesie. Na koniec wspólnie wykonaliśmy makietę lasu ,,Magiczny las”.

Lucyna LorekM. Kotańska-Chmielewska

• Dzień Postaci z Bajek

• Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada i to właśnie tego dnia nasze przedszkolaki oraz młodsi i  starsi uczniowie ZS w Karnkowie zmienili naszą szkołę w krainę bajkowych postaci. Bajki sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy. Nauczyciele i wychowawcy również dołączyli do swoich wychowanków. Przygotowali tematyczne zajęcia, na których uczniowie liczyli, czytali, rysowali, wyklejali i bawili się z bajkami.

Krzysztofa Grzywińska

• Pomoc dla Julki

• W czwartek 04.11.2021r. w naszej szkole odbył się kolejny  kiermasz ciast, z którego dochód został przekazany na leczenie naszej koleżanki Julki Kędzierskiej z SP w Trzebiegoszczu. Dziękujemy bardzo rodzicom i dzieciom za wszystkie pyszne wypieki.

• Wycieczka do Kampinoskiego Parku Narodowego - 27.10.2021r.

• W dniu 27.10.2021r. nasi uczniowie z klasy VII i VIIIb wraz  z uczniami z innych szkół, uczestniczyli w terenowych warsztatach ekologicznych zrealizowanych w ramach projektu ,,Poznaję, szanuję, chronię”, zorganizowanych dzięki dotacji NFOŚiGW przez Szkołę Podstawową nr 3 w Lipnie i Stowarzyszenie ,,Z Serca”.

Bardzo ciekawe zajęcia, pt.: ,,Kampinoskie krajobrazy” – wokół Sierakowa, przeprowadzone w formie wycieczki w najatrakcyjniejsze przyrodniczo rejony Kampinoskiego Parku Narodowego, umożliwiły głęboki, bezpośredni kontakt z naturą.  Zajęcia prowadził pracownik dydaktyczny Kampinoskiego PN, pan Maciej Szajowski.

Ponadto uczniowie zwiedzili ekspozycję stałą ,,Przyroda i historia Puszczy Kampinoskiej”, znajdującą się w siedzibie PN, w Izabelinie.

• Wycieczka do Kampinowskiego Parku Narodowego – 26.10.2021r.

• W dniu 26.10.2021r. uczniowie z klasy V  Zespołu Szkół w Karnkowie wraz z uczniami innych szkół powiatu lipnowskiego obejrzeli  prezentację multimedialną pt. „Krajobraz  - wartość niedoceniona” zorganizowaną na terenie Kampinowskiego Parku Narodowego w Centrum Edukacji w Izabelinie.  Zajęcia prowadził pracownik parku pan Maciej Szajowski – przewodnik górski i fotograf.

Następnie młodzież zwiedziła ekspozycję stałą „Przyroda i historia Puszczy Kampinowskiej” oraz

wystawę fotografii naszego prelegenta pt. „Przemijanie – Krajobraz kulturowy Kampinowskiego Paku Narodowego”.

W drodze powrotnej wstąpiliśmy na posiłek do McDonald´s w Sierpcu.

Agnieszka Elwertowska