• Koło Gospodyń Wiejskich „Różanka” z Kaniewa

• 21 października 2021 odbyła się żywa lekcja historii przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich Różanka z Kaniewa pod tytułem "Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie". Pokaz miał na celu upamiętnienie 4 Szwadronu "Dzieci Kujawskich" 4 Pułku Ułanów Zaniemeńskich, który formował się we Włocławku z ochotników pochodzących z Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej. Uczniowie bardzo chętnie brali udział w zajęciach gdyż mogli zapoznać się z umundurowaniem i uzbrojeniem z tamtych czasów.

• Pomagamy Julce

• W czwartek 21.10.2021r. w naszej szkole Samorząd Uczniowski przygotował loterię, w poniedziałek 25.10.2021r. odbył się kiermasz słodkości, wszystko to, żeby wspomóc naszą koleżankę Julkę Kędzierską z Trzebiegoszcza. Cała zebrana kwota 1693 zł ( 1035zł loteria, 658zł sprzedaż ciast ), zasili konto Julki siepomaga.pl. Dziękujemy!

Krzysztofa Grzywińska

Anna Szablewska

• Pasowanie na czytelnika

• Nadszedł czas, aby nasi pierwszoklasiści wstąpili w szeregi czytelników. Dzieci, wraz z wychowawczynią Panią Małgorzatą Wysocką, odwiedziły szkolną bibliotekę. Zapoznały się ze zgromadzonymi w niej zbiorami, z zasadami wypożyczania książek oraz  dbania o wypożyczone książki. Rozwiązywały zadania związane z biblioteką, odgadywały zagadki. Następnie zostały pasowane na czytelnika. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymały dyplomy i zakładki do książek. Od tej chwili, każdy uczeń, jako pełnoprawny czytelnik, może wypożyczyć książkę.

• Warsztaty ekologiczne

• Nasi uczniowie z klasy VI wraz  z uczniami z innych szkół uczestniczyli w warsztatach ekologicznych zrealizowanych w ramach projektu ,,Poznaję, szanuję, chronię”, zorganizowanych dzięki dotacji NFOŚiGW przez Szkołę Podstawową nr 3 w Lipnie i Stowarzyszenie ,,Z Serca”. Podczas zajęć przeprowadzonych na terenie Leśnictwa Huta, na przykładzie rezerwatu przyrody ,,Stary Zagaj”, poznali Europejską Sieć Ekologiczną Natura 2000. Zajęcia prowadził Podleśniczy Michał Lewandowski.

• ,,Zdrowe odżywianie to podstawa”

• W ramach projektu ,,Zdrowie odżywianie to podstawa” uczniowie klasy drugiej wykonali portrety z kolorowych i ulubionych produktów żywnościowych. Dowiedziały się, że każdy dzień powinni zacząć od zdrowego śniadania,  aby rosnąć i prawidłowo się rozwijać codziennie muszą się ruszać, zjadać urozmaicone posiłki i pić dużo wody.

M. Kotańska-Chmielewska

• 24 października -  Światowy Dzień Origami

24 października to Światowy Dzień Origami. Origami to sztuka polegająca na tworzeniu figur z kwadratowego arkusza papieru poprzez zaginanie, bez użycia kleju i nożyczek. Japończycy uważają, że Origami pomaga w nauce matematyki, geometrii. Ćwiczy precyzję, sprawność manualną, koncentrację oraz wykonywanie zadań według ściśle określonej kolejności. Najbardziej rozpowszechnioną formą z papieru w Japonii jest żuraw, który symbolizuje szczęście i życie.

Z tej okazji zapraszamy wszystkich  uczniów naszej szkoły do udziału w Szkolnym Konkursie Origami. Konkurs polega na samodzielnym wykonaniu dowolnej „pracy”, figurki, zwierzęcia, …. metodą Origami i dostarczenie jej do swojego nauczyciela matematyki do 5.11.2021r. wraz z opisem autora i tytułem pracy. Najlepsze prace zostaną nagrodzone, a wszystkie prace zostaną pokazane na specjalnej wystawie w szkole.

Zapraszamy do udziału w konkursie.

Krzysztof Lewandowski

Anna Szablewska

Elżbieta Wojciechowska

• Kino Szkoła

• W dniu  07.10.2021r. uczniowie klas VII i VIII Zespołu Szkół w Karnkowie oraz SP  nr 2 w Lipnie uczestniczyli w Kinie Nawojka w zajęciach w ramach Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej i Społecznej „KinoSzkoła”.  Początkowo uczestnicy spotkania wzięli udział w 30 minutowej dialogowanej prelekcji, gdzie zastanawiali się nad  rolą przeżywania emocji w życiu codziennym oraz radzenia sobie z trudnymi sytuacjami. Następnie obejrzeli poruszający film dla młodzieży „Biegnij Amelio!”, który opowiada o sile determinacji i narodzinach przyjaźni tytułowej bohaterki.

Uczniowie z niecierpliwością czekają na następne zajęcia i projekcję filmu.

Krzysztofa Grzywińska, Iwona Mikołajczyk, Agnieszka Elwertowska

• Wędrujące Ale Kino!

• Dnia 22. 10.21 r. Dzieci z Oddziału Przedszkolnego obejrzały film online pt "Ella Bella Bingo ". Wędrujące Ale Kino sprawiło dzieciom wiele radosci. Film się bardzo podobał i dzieci chciałyby, żeby Wędrujące Ale Kino częściej u nich gościło.

• Święto Edukacji Narodowej

• Dnia 13 października w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy VIIIa i VII przygotowali część artystyczną pt. „Mój nauczyciel-mój mistrz” pod kierunkiem p. Małgorzaty Mierzejewskiej. Było mnóstwo podziękowań i życzeń dla osób związanych z edukacją.

Małgorzata Mierzejewska

• ,,Więcej wiem - zdrowo jem"

• Klasa 3 b w ramach projektu ,,Więcej wiem - zdrowo jem" dzieci wykonały samodzielnie surówkę z kapusty kiszonej. Uczniowie bardzo chętnie pracowali, a potem z apetytem kosztowali własnoręcznie wykonanej bomby witamin.

Maria Szmidt