• Klasa I a

Dziś, 22 stycznia, najmłodsza społeczność szkolna, czyli uczniowie klas pierwszych przyjmowali nie lada Gości, mianowicie odwiedziły nas Szanowne Babcie i Drodzy Dziadkowie. Dzieci klasy 1a zaprezentowały krótki występ artystyczny, a potem wspólnie ze swoimi Dziadkami przystąpiły do warsztatów plastycznych. Każdy z zaangażowaniem ozdabiał podarowane przez wnuki torby i kalendarze. Nasi Goście znów mogli się poczuć jak uczniowie w szkolnych ławach. Był to wspólnie spędzony czas w doskonałym towarzystwie. Jeszcze raz wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy długich lat w zdrowiu i radości.

Monika Wódkowska

Klasa II b

Dzisiaj kl. Ib uczciła swoich dziadków i babcie wierszykami i piosenkami. Dzieci złożyły życzenia, wręczył laurki i prezenciki. Zaprosiły dziadków na poczęstunek.

Klasa II

Święto naszych babć i dziadków ma co roku stałą datę w kalendarzu, Dzień Babci 21 stycznia, a Dzień Dziadka 22 stycznia. W tym okresie wnuczęta mają okazję podziękować im za opiekę, wsparcie, miłość, wyrazić wdzięczność za trud i opiekę, którą włożyli w ich wychowanie.

Kochana Babciu !

Kochany Dziadku!

chcemy Wam złożyć serdeczne życzenia,

byście lat setnych dożyli,

nie wiedząc, co to zmartwienia.

Zdrowia Wam życzymy,

uśmiechu na każdy dzień, jak najmniej trosk i jak najwięcej radości.

Wnuczki i wnukowie z klasy II

• Pasowanie na czytelnika - 12.01.2024r.

•  Nadszedł czas, aby uczniowie kl. Ia i Ib wstąpili w szeregi czytelników naszej biblioteki. Dzieci odwiedziły szkolną bibliotekę, zapoznały się ze zgromadzonymi w niej zbiorami, z zasadami wypożyczania książek oraz  dbania o wypożyczone książki. Rozwiązywały też zadania związane z biblioteką. Następnie zostały pasowane na czytelnika. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymały dyplomy.

• Wycieczka do Torunia klasy V

• We wtorek 16 stycznia klasa V wraz z opiekunami odwiedziła Toruń. Naszą wycieczkę zaczęliśmy od wizyty w Niewidzialnym Domu, gdzie uczniowie na własne „oczy” przekonali jak osoby niewidome czują się w codziennym życiu. Następnie udaliśmy się do Centrum Nowoczesności – Młyna Wiedzy tam w interaktywny sposób, uczniowie mieli możliwość do aktywnego przyswajania wiedzy o nauce, technice, przyrodzie i kulturze. Na zakończenie, żeby się troszkę posilić, odwiedziliśmy Maca.

Wycieczka odbyła się w ramach projektu edukacyjnego pt. ,,Dotknij świata wiedzy”. Realizowanego przez Maritę Jagielską, Wiktorię Gołąbiowską, Nikolę Dziubich, studentki Instytutu Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Główny patronat nad wyjazdem objęło Starostwo Powiatowe w Lipnie, które zapewniło nam bezpieczny transport.

Wyjazd odbył się dzięki sponsorom:

- Starostwo Powiatowe w Lipnie,

- Sklep Medyczny Med-Fer,

- Sklep Medyczny KIDA-MED Lipno, Kinga Banasik,

- Sklep rolniczo-techniczny MAR-KAR,

- Parafia pw. św. Jadwigi Śląskiej w Karnkowie,

- Sklep Białe Piórko,

- Kwiaciarnia Zielona Galeria,

- Joanna i Robert Gołąbiowscy,

- Maria Jagodzińska.

Dziękujemy organizatorom i sponsorom za niezapomniany wyjazd.

• Koncert Świąteczny w Suradówku

• W tym roku szkolnym uczniowie klasy Ia biorą udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "Czytam z klasą lekturki spod chmurki". Jest to piąta edycja projektu, która w tym roku nosi tytuł "Na tropach dobroczynności". Oprócz tak oczywistego celu, jakim jest rozwijanie w dzieciach chęci i zamiłowania do czytelnictwa, akcji przyświeca jeszcze inny cel, mianowicie czynienie dobra dla ludzi, zwierząt i przyrody. Uczniowie klasy I pod opieką wychowawcy, przez cały okres trwania pierwszego modułu projektu czynili dla siebie i bliskich, dla starszych i potrzebujących wiele dobra. Zakończyli go Koncertem Świątecznym, w którym wystąpili dla pacjentów Zakładu Opieki Leczniczej w Suradówku. Był to bardzo udany i wzruszający występ naszych artystów.

Monika Wódkowska

• Jasełka bożonarodzeniowe

• Dnia 22 grudnia 2023 roku, odbyły się w szkole jasełka bożonarodzeniowe. Zostały przygotowane przez uczniów klasy III pod opieką nauczycieli. Piękna scenografia wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój, a młodzi aktorzy wykazali się świetną grą aktorską. Całość przedstawienia dopełnił śpiew chóru. Na zakończenie głos zabrał Pan Dyrektor, który odczytał fragment Ewangelii oraz złożył wszystkim życzenia.

• Wigilie klasowe

• Wigilia klasowa to świetny moment, aby w atmosferze wzajemnej życzliwości przy dźwiękach znanych kolęd oraz wspólnym posiłku wprowadzić wszystkich w magiczny klimat Świąt Bożego Narodzenia. Tak było w naszej szkole w tym tygodniu, wychowawcy wraz z uczniami podzielili się opłatkiem. Świąteczny nastrój udzielił się wszystkim, na twarzach gościł uśmiech i zadowolenie.

• Bądź bezpieczny na drodze

• Dnia 21 grudnia naszą szkołę odwiedzili Wójt i Wice Wójt Gminy Lipno -pan A. Szychulski oraz pan K. Mątowski. W trosce o bezpieczeństwo na drodze przekazali uczniom opaski odblaskowe w celu poprawy poziomu bezpieczeństwa i propagowania idei używania elementów odblaskowych za co serdecznie dziękujemy.