• „ Szkoła Przyjaciół Kopernika”

• Zespół Szkół w Karnkowie w roku szkolnym 2022/2023 przystąpił do programu „ Szkoła Przyjaciół Kopernika”, którego organizatorem było Centrum Badań Kopernikańskich Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Szkoła Podstawowa nr 7 im. Mikołaja Kopernika w Toruniu pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W ramach realizacji programu szkoła zrealizowała zadania obowiązkowe - lekcje z Kopernikiem, film propagujący postać i jego osiągnięcia, grę „escape room” o Koperniku, organizację obchodów związanych z rocznicą urodzin Mikołaja Kopernika, kartki z życzeniami urodzinowymi dla Mikołaja Kopernika oraz dodatkowo zorganizowaliśmy dwie wycieczki do Torunia. W wykonywanie zadań zaangażowała się cała społeczność szkolna i przedszkolna: uczniowie i nauczyciele. Za wykonanie zadań w ramach programu Zespół Szkół w Karnkowie otrzymał Certyfikat „SZKOŁY PRZYJACIÓŁ KOPERNIKA” w związku z 550 rocznicą urodzin znakomitego astronoma. Zdobyty certyfikat stał się doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy o wyjątkowym Polaku.

• ,, Pasowania nadszedł czas... "

27 października uczniowie klas 1 , złożyli uroczyste ślubowanie, zostali przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. Zaprezentowali czego nauczyli się w ciągu pierwszych miesięcy nauki.

Monika Wódkowska

Agnieszka Falkowska

• Warsztaty astronomiczne w Kolankowie

• Dzień pełen wrażeń, zabawy, doświadczeń i nauki inaczej. Dnia 25 października uczniowie klasy I b i II mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach prowadzonych przez Agnieszkę i Łukasza Kołodziejskich, których wspólną pasją jest wszechświat. Razem prowadzą mobilne planetarium ,,Syriusz”. Przypomnieliśmy sobie życiorys Mikołaja Kopernika. Dowiedzieliśmy się dużo o planetach układu słonecznego. Kolejnym punktem było rozwiązanie zagadki w celu otworzenia magicznej skrzynki. A w niej słodkości prosto z miasta Kopernika – pierniczki. Na zakończenie warsztatów uczniowie przygotowali samodzielnie  karmniki dla ptaków. Już dziś zostały zawieszone obok domów naszych dzieci. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

Arleta Kaczorowska

• Wycieczka do sali zabaw "Frajda" w Lipnie

•  20 października dzieci z Klasy "0" i Klasy I b wybrały się na wycieczkę do sali zabaw " Frajda" w Lipnie. Był to czas nie tylko na rozwijanie ogólnej sprawności fizycznej dzieci, ale także doskonała okazja do wspólnej zabawy. Dzieciom wycieczka bardzo się podobała, chcą wrócić ponownie w grudniu, kiedy przybędzie do sali zabaw Święty Mikołaj.

Dorota Gójska

• Warzywa i owoce - zdrowe odżywianie, projekt edukacyjny klasa O

• 19 października w klasie O odbyły się zajęcia pt Warzywa i owoce - zdrowe odżywianie. Dzieci przyniosły różne owoce i warzywa. Następnie wraz z Panią Beatą i Panią Dorotą zrobiły pyszne soki. Potem była degustacja. Dzieciom i Panią bardzo smakowały soki. Dzieci również dowiedziały się dlaczego warto jeść warzywa i owoce. Zajęcia były bardzo ciekawe i podobały się dzieciom.

Dorota Gójska

• KĄCIK GIER PLANSZOWYCH JUŻ OTWARTY

• Zapraszamy uczniów do korzystania z kącika gier planszowych. Czekasz na lekcje? Nudzisz się na przerwie? Zapraszamy, przyjdź,… Możesz pograć z kolegami, koleżankami w szachy, warcaby, chińczyka, UNO, doubble, domino matematyczne trymino, … i inne gry planszowe.

Proszę pamiętać ustawić pionki na szachownicy na koniec gry, albo złożyć grę w którą grałeś,

GRY SĄ DLA WAS, ALE MUSICIE JE SZANOWAĆ I O NIE DBAĆ. PAMIĘTAJCIE.

• Dzień Edukacji Narodowej

• 11 października w naszej szkole rozpoczęliśmy uroczyste świętowanie obchodów 250. rocznicy powołania Komisji Edukacji Narodowej. Uczniowie klas: IV, V i VII przypomnieli wszystkim zebranym historię polskiej oświaty oraz zaprezentowali galerię wzorów nauczycieli i ich krótką charakterystykę. Wszystkich zgromadzonych w doskonały humor wprowadził chór szkolny, który arcypięknie wyśpiewał najlepsze życzenia dla naszych nauczycieli.

Gaudeamus igitur!

• Kino Nawojka

• Dnia 12 października uczniowie klas 0-III wybrali się lipnowskiego Kina Nawojka na wielką lekcję przyjaźni, empatii i ekologii. A wszystko za sprawą ponadczasowego filmu ,,O psie, którym jeździł koleją”. Przygody owczarka szwajcarskiego Lambo w roli głównej  i jego przyjaciółki Zuzi wywołały w nas wiele emocji, od śmiechu po łzy wzruszenia. Film ten niewątpliwie trafił do serca każdego z nas.

A.Bejger

• Pozaszkolne pasje, zajęcia i talenty naszych uczniów

•          Uczniowie naszej szkoły odnoszą sukcesy w konkursach szkolnych i międzyszkolnych reprezentując naszą szkołę, co prezentujemy na naszej stronie internetowej jak i na fb. Ale dziś chcemy pochwalić się sukcesem pozaszkolnym  uczennic klasy II, które w minioną sobotę zaprezentowały swoje umiejętności pływackie na basenie w Rypinie. Zosia i Zuzia trenują w lipnowskim klubie pływackim ,,Nemo”, był to ich debiut. Zosia Szablewska zdobyła brązowy medal. Gratulujemy dziewczynkom  i życzymy im sukcesów w rozpoczętej karierze pływackiej.

Uwaga! Uwaga! Jeżeli w naszej szkole są uczniowie, którzy mają swoje pasje, hobby, ukryte talenty o których jeszcze  nie wiemy, prosimy o pochwalenie się przesyłając zdjęcie do pani A. Bejger. Powstanie post o utalentowanych uczniach naszej szkoły.Zapraszamy serdecznie.

A.Bejger

• Pokaz historyczny

• W piątek 6.10.2023r. naszą szkołę odwiedziła grupa artystyczna „ARKONA” z Agencji Widowisk Historycznych z Torunia. Grupa aktorów zaprezentowała pokaz historyczny pod nazwą Od powstania listopadowego, do odzyskania niepodległości. Żywa lekcja historii cieszyła się dużym zainteresowaniem. Aktorzy przypomnieli i utrwalili w bardzo dostępnej formie informacje o zrywach narodowych i dążeniach Polaków do niepodległości.

Żywa lekcja historii pobudziła wyobraźnię uczniów i dostarczyła niezapomnianych przeżyć.