• Przygoda z kreatywnością

• W grudniu zakończyliśmy cykl zajęć z kreatywności w ramach projektu „Kreatywnie Ku Przyszłości”. Zajęcia odbywały się w soboty (jedna sobota w miesiącu). W zajęciach brali udział uczniowie klasy: II, IV, V, VI, VII i VIII.

W ramach tych zajęć uczniowie rozwijali umiejętności praktyczne, pracę zespołową, umiejętności komunikacyjne, rozwijanie zdolności manualnych, intelektualnych, artystycznych, pobudzanie wyobraźni, wyrażaniu emocji. Zajęcia pomogły uczniom w rozwijaniu uzdolnień, zainteresowań i kreatywności dzieci poprzez różnorodną aktywność.

Zajęcia wskazywały uczniom jak ważne jest innowacyjne myślenie i kreatywność, które wyróżniają nas spośród innych ludzi. Zajęcia odbywały się pod opieką nauczycieli: Małgorzata Wysocka, Krzysztofa Grzywińska, Anna Szablewska, Agnieszka Falkowska, Krzysztof Lewandowski.

• Gminny Konkurs Kolęd i Pieśni Bożonarodzeniowych w Wichowie.

• 16 grudnia 2022 r. odbył się w Wichowie VIII Gminny Konkurs Kolęd i Pieśni Bożonarodzeniowych. Naszą szkołę reprezentowały 4 uczennice z klas I – III: Oliwia Pipczyńska, Ola Łuczkiewicz, Zosia Piotrowska i Wiktoria Pipczyńska. Dziewczynki zaprezentowały urozmaicony repertuar i zdobyły nagrody. W kategorii klas 0 – I Oliwia otrzymała wyróżnienie, a w kategorii klas II – III, Wiktoria zdobyła II miejsce. Konkurs był okazją do wspólnego spotkania dzieci, nauczycieli, rodziców i kultywowania tradycji śpiewania kolęd i pastorałek. Zakończył się w miłej atmosferze słodkim poczęstunkiem. Wszystkim „kolędnikom” gratulujemy wspaniałego występu i dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły.

Małgorzata Wysocka

• Szkolny konkurs ,,Kolęd i pastorałek"

• W środę 14.12.2022 r. odbył się w naszej szkole „Konkurs kolęd i pastorałek”. Udział w nim wzięło 12 solistów i 5 duetów. Uczniowie występowali w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 0-3 i klasy 4-8.

Śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych polskich zwyczajów związany ze Świętami Bożego Narodzenia. Wspólne kolędowanie bowiem zbliża ludzi, buduje między nimi więź, daje uczucie bliskości, łączności. Kolędy są przepełnione ciepłem, dobrem i miłością. Tym wszystkim czego nam na co dzień brakuje. Nasz konkurs miał  na celu podtrzymywanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek oraz  wyłonienie najlepszych  artystów. Utalentowani uczniowie prezentowali z powodzeniem swoje umiejętności. Zrobiło się naprawdę świątecznie.

W jury zasiedli: pani  wice Dyrektor  Elżbieta Wojciechowska, pani Elżbieta Sulecka – bibliotekarka ,  pan Rafał Ługowski – nauczyciel muzyki oraz uczennica klasy VIII Nikola Stubecka.  W rolę konferansjera wcieliła się uczennica klasy IV Lena Sikorska.

KATEGORIA klasy  O– III

I  miejsce

Magdalena Malinowska, Natalia Malinowska – klasa II

Zofia Piotrowska  - klasa II

Aleksandra Łuczkiewicz – klasa II

Oliwia Pipczyńska klasa I

Adam Paśniewski klasa III

KATEGORIA  klasa  IV– VIII

Oskar Kapała, Szymon Głowacki klasa VIII

Weronika Głowacka, Julia Żelazkiewicz Klasa VI

Kornelia Słomska klasa VI

Pani Dyrektor podziękowała wszystkim uczestnikom , wręczyła nagrody oraz  pamiątkowe dyplomy.

Gratulujemy!

Grażyna Gola

• Wyjazd na spektakl

• Dnia 13 grudnia 2022r. uczniowie klasy VII i VIII oglądali w LO w Lipnie spektakl pt. "Balladyna" przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia. Przedstawienie miało na celu przypomnieć młodym widzom o odpowiedzialności za swoje złe czyny. Tragiczne losy tytułowej bohaterki powinni potraktować jako przestrogę... Było wesoło, za sprawą prostego i bezpośredniego Grabca, magicznie za sprawą wznoszącej się nad ziemią królowej Goplany,patriotycznie za sprawą dobrego i walecznego Kirkora,w końcu mądrze dzięki Pustelnikowi, dlatego też każdy znalazł coś dla siebie.

• Wyjazd na spektakl Ob

• Dzieci z oddziału przedszkolnego Ob brały udział w spektaklu,, Ach, ta Pipi".Organizowanym przez Narodowy Teatr Edukacyjny z Wrocławia.

• Tradycje i zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia

• W grudniu klasa III zrealizowała projekt edukacyjny " Tradycje i zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia ". Był to pełen twórczych działań czas w trakcie którego, uczniowie poszerzali swoją wiedzę na temat tradycji i zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Podczas projektu wykonywaliśmy liczne ozdoby choinkowe, stworzyliśmy kącik symboli Świąt Bożego Narodzenia i adresowalismy kartki świąteczne. Sprawdziliśmy swoją wiedzę podczas" Quizu wiedzy o świętach" . Będziemy uczestniczyć rownież w jasełkach bożonarodzeniowych, ktore zostaly przygotowane przez panią Grażynę Golę. Ostatniego dnia w szkole podzielimy się opłatkiem i zasiądziemy do klasowej wigilii. Podczas uroczystości zaśpiewajmy kolędy.

Agnieszka Elwertowska

• Wyjazd Mikołajkowy klasy III i Ob

• Mikołajki klasa III i 0b obchodziła w sali zabaw" Promyczek" w Lipnie. Dzieci miały zapewnione mnóstwo ciekawych atrakcji takich jak: basen z kulkami, zawody sportowe, labirynty z przeszkodami i słodki poczęstunek. Bardzo miło wspominamy nasz wyjazd mikołajkowy i mamy nadzieję, że jeszcze tam zagościmy.

Agnieszka Elwertowska