• Dzień Babci i Dziadka III a

• Święto naszych babć i dziadków ma co roku stałą datę w kalendarzu, Dzień Babci 21 stycznia, a Dzień Dziadka 22 stycznia. W tym okresie wnuczęta mają okazję podziękować im za opiekę, wsparcie, miłość, wyrazić wdzięczność za trud i opiekę, którą włożyli w ich wychowanie.

W tym roku, z powodu panującej epidemii i troski o zdrowie i bezpieczeństwo naszych Babć i Dziadków, nie miesilśmy możliwości zaproszenia  naszych ukochanych Gości do nas do szkoły. Postanowiliśmy sami wcielić się w ich rolę. Było dużo zabawy i uśmiechu.

Kochana Babciu ! Kochany Dziadku! chcemy Wam złożyć serdeczne życzenia, byście lat setnych dożyli, nie wiedząc, co to zmartwienia. Zdrowia Wam życzymy, uśmiechu na każdy dzień, jak najmniej trosk i jak najwięcej radości.

Zapraszamy do naszej galerii, to Wy kochani dziadkowie w wieku stu lat.

Wnuczki i wnukowie z  klasy III a

A.Bejger

• KLASA I DLA BABCI I DZIADKA

• Uczniowie klasy pierwszej w ostatnim dniu przed feriami zajęli się przygotowaniami do Dnia Babci i Dnia Dziadka. Wykonali fantastyczne upominki oraz z pomocą swoich pań nagrali filmik, w którym zaprezentowali recytację wcześniej nauczonego wiersza dla Babci i Dziadka. Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia, dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności.

Małgorzata Wysocka

Monika Dąbrowska

• Dzień Babci i Dziadka Oddział Przedszkolny

• Aby babcia i dziadunio w zdrowiu długo żyli Aby uśmiech dla nas mieli w każdej chwili. Dzieci z Oddziału Przedszkolnego obchodziły dziś Dzień Babci i Dziadka. Nagraliśmy filmik, który zostanie wysłany do Dziadków. Zrobiliśmy kalendarze, które dzieci wręczą 21 i 22 stycznia.

Arleta Kaczorowska

• Dzień Babci i Dziadka Klasa II

• Uczniowie klasy II z Zespołu Szkół w Karnkowie wraz z paniami składają najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dużo zdrowia, miłości, radości oraz samych słonecznych dni.

M. Kotańska-Chmielewska

• Wynik konkursu ogólnopolskiego

• W listopadzie 2021 roku, odbył się ogólnopolski konkurs plastyczny ,, Co Pani Jesień dla mnie przyniesie?”, w wyniku którego uczeń klasy II Oskar Kaczorowski, zajął II miejsce. Serdecznie gratulujemy i cieszymy się razem z naszym laureatem.

M. Kotańska-Chmielewska

• Bezpieczne ferie

• 10 stycznia,  w trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie ferii zimowych, odbyło się spotkanie uczniów kl. 0 – III z policjantami z KPP w Lipnie oraz ratownikami z lipnowskiego WOPR. W trakcie pokazu przekazali uczniom wiele cennych rad, które z pewnością zapewnią bezpieczny, zasłużony odpoczynek od nauki. Policjanci omówili zasady poruszania się po oblodzonej drodze oraz sposoby obrony przed atakiem groźnego psa. Zwrócili uwagę na odpowiedzialne postępowanie  podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Ratownicy przestrzegali przed wchodzeniem na nieznane lodowisko (kruchy lód) i opowiadali o przykrych skutkach zjeżdżania na sankach w pobliżu jezdni. Wszystkie zabawy powinny odbywać się pod opieką osób dorosłych. Mamy nadzieję, że przekazana wiedza pozwoli dzieciom radośnie i przede wszystkim bezpiecznie spędzić czas ferii.

Mariola Tkaczyk

• ZASTOSOWANIE TWIERDZENIA PITAGORASA W ŻYCIU CODZIENNYM

• Uczniowie klas VIIIa i VIIIb realizowali na matematyce projekt „Zastosowanie twierdzenia Pitagorasa w życiu codziennym.” Ich zadaniem było wyszukanie sytuacji z życia, w których można zastosować by to najbardziej znane twierdzenie matematyczne. Oto kilka efektów ich pracy.

Krzysztof Lewandowski

• Jasełka

• Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. Dlatego też tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli.

Nie inaczej było i w tym roku. Uczniowie klas: III a i III b mieli możliwość zaprezentowania swoich zdolności artystycznych - aktorskich, wokalnych i muzycznych. W pięknej scenografii  i w specjalnie przygotowanych kostiumach wprowadzili zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój.

Mogliśmy po raz kolejny przeżyć historię narodzin Jezusa. Uczniowie perfekcyjnie wcielili się w postacie Maryi, św. Józefa, Trzech Króli, aniołów, pasterzy. Przedstawienie przeplatane było kolędami i pastorałkami. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów i czas poświęcony na próby – opłacił się. Jasełka bardzo się podobały. Zostały ciepło przyjęte przez publiczność i nagrodzone gromkimi brawami.

Po występie Pan Dyrektor złożył wszystkim świąteczne życzenia.

Grażyna Gola

• Wigilie klasowe

• Zaprowadź mnie, prosto do Betlejem Zaprowadź mnie, gdzie Bóg narodził się.....

Wigilia klasowa w Oddziale Przedszkolnym.

Arleta Kaczorowska

Dzwięk kolęd, korzenny zapach pierników i wspólne chwile podczas wigilii klasowych to dobry ładunek emocjonalny na czas nauki online, która zacznie się od poniedziałku.

Klasa III a

• ,,Mikołaj w każdym z nas"

• 16 grudnia 2021r. uczniowie klas II, III a i III b  uczestniczyli w Interdyscyplinarnym Programie Edukacji Medialnej Kino Szkoła. W ramach akcji uczniowie wybrali się do MCK na prelekcję i projekcję filmu ,,Mikołaj w każdym z nas”. Film był poprzedzony bardzo ciekawymi zajęciami przeprowadzonymi przez panią Monikę Głowacką na temat tradycji świątecznych w Polsce i na świecie. Każdy z uczniów został obdarowany upominkiem Bardzo serdecznie dziękujemy.

Po tym wyjeździe już wiemy, że nie trzeba być dorosłym ani bogatym, aby dla swoich bliskich stać się Mikołajem. Każdy z nas gdy odkryje piękno ciepłych rodzinnych świąt i podzieli się tą radością z ważnymi dla siebie osobami, może spotkać Świętego Mikołaja we własnej osobie. Film bardzo spodobał się naszym uczniom szczególnie, że był o tematyce zbliżających się świąt.