• Projekt z ZUS

• 6 kwietnia uczniowie klas VIII a, b podsumowali realizację projektu edukacyjnego pod nazwą ,, Projekt z  ZUS”. Projekt realizowany był we współpracy z oddziałem ZUS w Toruniu oraz otoczony opieką merytoryczną inspektor Joanny Bednarek z lipnowskiego ZUS.

Celem projektu  byłapopularyzacja wiedzy z zakresu ubezpieczeń społecznych wśród uczniów, którzy niebawem wkroczą na rynek pracy.W trakcie pracy projektowej uczniowie otrzymali wiedzę:

• dlaczego warto podlegać ubezpieczeniom społecznym i na jakie świadczenia można liczyć, jeśli opłaca się składki
            • co to jest solidaryzm społeczny i  wzajemna odpowiedzialność wobec osób, które przynależą do innych pokoleń
            • w trosce o swoją emerytalną przyszłość należy  ubezpieczać się w czasie  całej aktywności zawodowej.

Projekt składał się z trzech etapów: praca tematyczna z nauczycielem, prelekcje pracownika ZUS, samodzielne  wykonanie prac konkursowych.

Rozstrzygnięcie konkursu:

Zadaniem uczniów było przedstawienie pracy konkursowej w dowolnie wybranej formie.Grupy projektowe  prezentowały prace przed rówieśnikami oraz komisją w składzie: P. Angelika Bejger, p. Alicja Sadłowska,  p. Krzysztof Lewandowski, p. Mariola Tkaczyk.

Do etapu wojewódzkiego w Bydgoszczy zakwalifikowały się  prace najwyżej ocenione:

1. Plakat wykonany przez uczniów: Daria Cymerman, Alicja Michalska, Krzysztof Wolfram – kl. VIII a
            2.  Film wykonany przez ucznia : Norbert Robak- kl. VIII b

• MISTRZ RACHUNKÓW – WYNIKI KONKURSU DLA KLAS IV-VI

• W konkursie, który odbył się 6.04.2022r. wzięli wszyscy uczniowie z klas IV-VI. Zadaniem uczestników było obliczenie poprawnie jak najwięcej ze 100 przykładów, o różnym poziomie trudności, w czasie zaledwie 15 minut. Konkurs został zorganizowany w ramach innowacji pedagogicznej „Matematyka jest wszędzie”.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Alan Nowicki -  klasa IV

II miejsce – Kamila Kilanowska – klasa VI i Martyna Mytowska – klasa V

III miejsce – Oskar Bugdalski – klasa IV

Najlepsze wyniki w poszczególnych klasach:

I miejsce – Alan Nowicki

II miejsce – Oskar Bugdalski

III miejsce – Błażej Bugdalski

Wyróżnienie – Natalia Robak

I miejsce – Martyna Mytowska

II miejsce – Weronika Głowacka

III miejsce – Julia Żelazkiewicz

Wyróżnienie – Nikola Wiśniewska

I miejsce – Kamila Kilanowska

II miejsce – Zuzanna Ziemlewicz

III miejsce – Wiktoria Dykowska i Oliwia Dykowska.

Pani dyrektor Elżbieta Wojciechowska podziękowała wszystkim uczniom za udział w konkursie, a najlepszym wręczyła dyplomy.

• Pomagamy

• W szkole odbyła się kolejna akcjazwiązana ze zbiórką żywności i innych środków dla potrzebujących osób z Ukrainy. dziekujemy Wszystkim tym, którzy otwierają swoje gorące serca i włączyli się do naszej akcji. Tym razem zebrane rzeczy przekazalismy WOPR w Lipnie.

• MISTRZ UŁAMKÓW – KONKURS DLA KLAS VII-VIII

• 11.04.2022r. w naszej szkole odbył się szkolny konkurs matematyczny - „Mistrz ułamków”. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie z klas VII-VIII. Ich zadaniem było obliczenie poprawnie jak najwięcej ze 100 przykładów - działań na ułamkach, o różnym poziomie trudności, w czasie zaledwie 30 minut.

Wyniki wkrótce

• Dbamy o naszą planetę

• Dbamy o naszą planetę - segregacja i recykling śmieci, projekt (szkolny) oddział przedszkolny. Dnia 7 kwietnia zostały przeprowadzone ciekawe zajęcia dotyczące segregacji i recyklingu śmieci. Dzieci dowiedziały się do jakich pojemników wkłada się np. papier, szkło, puszki itd. Potem była przeprowadzona zabawa pt. Zbieramy śmieci oraz wykonywały zadania w kartach pracy. Dzieciom bardzo podobały się zajęcia.

Beata Kowalewska Arleta Kaczorowska

• MISTRZ RACHUNKÓW – KONKURS DLA KLAS IV-VI

• 6.04.2022r. w naszej szkole odbył się szkolny konkurs matematyczny - „Mistrz rachunków”.Wzięli w nim udziałwszyscy uczniowie z klas IV-VI. Ich zadaniem było obliczenie poprawnie jak najwięcej ze 100 przykładów, o różnym poziomie trudności, w czasie zaledwie 15minut.

Wyniki wkrótce 😊

• ,,Dawniej i Dziś" projekt edukacyjny

• Dzieci z Oddziału Przedszkolnego zrealizowały zadanie " Dawniej I Dziś" z projektu edukacyjnego " Co Słonko Widziało". Zapoznały się z przedmiotami, które były używane bardzo dawno temu. Na koniec wykonały prace plastyczną.

Kowalewska Beata

Arleta Kaczorowska