• 102 lata Niepodległej Polski – zajęcia zdalne w klasie 2a

• Uczniowie nawet podczas zajęć zalnych uczcili Narodowe Święto Niepodległości podczas zajęć  ubrani byli w barwy narodowe a w dłoniach trzymali jeden z symboli Polski. Tego dnia byli z wizytą u Dziadka, wirtualnie zwiedzali dworek Marszałka Jóżeła Piłsudskiego. Na zajęciach plastycznych wykonali  dowolną pracę na której dominowły barwy narodowe. Na koniec zajęć zrealizowane zostało jedno z zadań projektu edukacyjnego ,,Piękna Nasza Polska Cała” Quiz o Polsce.

Uczniowie klasy 2 a wiedzą, że patriotyzm niejedno ma imię…

• Dzień Postaci z Bajek

• Dnia 05.11.2020r. w ZS w Karnkowie z okazji Dnia Postaci z Bajek ,,Książkowa Wróżka” odwiedziła przedszkolaki oraz uczniów klas 0 - III i przeczytała im bajkę pt.: ,,Kryształowa kula”, opowiadającą o perypetiach Wróżki Kseni.  W ten sposób dzieci zachęcane były do odwiedzania szkolnej biblioteki i sięgania po książki, by poznać dalsze losy Wróżki Kseni lub innych bohaterów, czytając je samodzielnie albo z pomocą rodziców.

• UROCZYSTE PASOWANIE

• Uczniowie klasy pierwszej przygotowywali się do ślubowania od początku roku szkolnego. Uczyli się tekstów wierszy, piosenek i wytrwale ćwiczyli podczas prób.

27 października 2020 roku od rana w szkole panowała świąteczna atmosfera. Uczniowie klasy pierwszej  ubrani w strój galowy złożyli ślubowanie. Po złożeniu przysięgi Pan Dyrektor dokonał pasowania na ucznia.

Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

• Dzień Mody Patriotycznej

• Klasa 0 wykonała zadanie nr 11 pt. ,,Dzień Mody Patriotycznej" w  ramach Międzynarodowego Projektu Piękna Nasza Polska Cała

Monika Dąbrowska

• Pasowanie na czytelnika

• Dnia 5.10.2020r. w bibliotece szkolnej ZS w Karnkowie odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas IIa i IIb, którym pandemia przeszkodziła w przeżyciu tej uroczystości w minionym roku szkolnym. Dzieci zapoznały się ze zbiorami zgromadzonymi w bibliotece, z zasadami wypożyczania książek oraz  dbania o wypożyczone książki. Rozwiązywały zadania związane z biblioteką: układały wyrazy z rozsypanki, odgadywały zagadki. Następnie zostały pasowane na czytelnika. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymały dyplomy i zakładkę do książek. Każdy mógł od tej chwili, jako pełnoprawny czytelnik wypożyczyć książkę.

• X ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

• Dnia 2 października 2020r. odbył w się w naszej szkole X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia się w tabliczce mnożenia na odpowiednim poziomie. Najmłodsi (klasy II-III) zdawali egzamin z tabliczki do 30, starsi (klasy IV-VII) z tabliczki do 100, a najstarsi odważni (kl. VIII) z tabliczki do 500. Każdy uczeń, który zdał egzamin, otrzymał imienny certyfikat eksperta tabliczki mnożenia i sowę.

GRATULUJEMY I ZAPRASZAMY DO KOLEJNEJ AKCJI ZA ROK.

Krzysztof Lewandowski
            Anna Szablewska
            Elżbieta Wojciechowska

• Dzień Głośnego Czytania

• Dnia 29.09.2020r. w ZS w Karnkowie świętowaliśmy Dzień Głośnego Czytania. Pani bibliotekarka odwiedziła dzieci z przedszkola oraz klas 0 - III szkoły podstawowej i przeczytała głośno bajkę. Poprosiła także dzieci, aby w domu wraz z rodzicami również uczciły ten dzień czytając na głos.

• Klasa I

• W ramach projektu ,,Piękna Nasza Polska Cała" klasa I wykonała zadanie ,,Dobre, bo polskie". Dzieci w kąciku kulinarnym, w którym poznają ciekawe przepisy, bawiły się  przygotowując kolorowe i zdrowe przysmaki z jaj.

M. Kotańska-Chmielewska

• Szkolne, demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego

• 25 września 2020 roku wybieraliśmy naszych przedstawicieli do Samorządu Uczniowskiego. Do walki o fotel przewodniczącego stanęły cztery kandydatki z klas IV – VIII. Uczniowie i nauczyciele oddali swoje głosy na jedną ze swoich faworytek. Oto skład Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2020/2021:

Przewodnicząca: Zuzanna Pawłowska kl. VIII

Zastępca: Oliwia Graczykowska kl. VIII

Skarbnik: Dominika Wiśniewska kl. VII b

Sekretarz: Julia Wieczorek kl. VI

Dziękujemy wszystkim za wysoką frekwencję i zaangażowanie.

• Projekt edukacyjny ,, Piękna Nasza Polska Cała ''

• Klasy 0 - III przystąpiły do realizacji projektu edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała".Głównym celem  projektu jest kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwianie ich na piękno, folklor i tradycje Polski oraz kształtowanie tożsamości narodowej dzieci. Już od kilku dni uczniowie klas młodszych przystąpiły do realizacji zadań. Wykonały piękną gazetkę ścienną, odśpiewały hymn narodowy, malowały swój świat, wykonały czerwone korale z jarzębiny oraz zadanie dodatkowe. Udział w projekcie już na samym początku sprawia uczniom wile radości, przyjemności i satysfakcji.

A. Bejger