• Bal III klas PG i VIII SP

          • 8.06.2019r         

                     Dnia 8 czerwca w Zespole Szkół w Karnkowie uczniowie klas trzecich Publicznego Gimnazjum i klasy ósmej Szkoły Podstawowej spotkali się na uroczystym balu. Jak co roku bal rozpoczęto polskim tańcem narodowym polonezem. Po odtańczeniu poloneza głos zabrał Pan Dyrektor Wojciech Frymarkiewicz, który serdecznie powitał wszystkich gości, rodziców i uczniów. Życzył wszystkim udanej zabawy. Po przejściu na salę i poczęstunku tańcom nie było końca. Uczniowie w radosnych nastrojach bawili się do późnych godzin. Bal 2019 przeszedł już do historii jako ostatni bal gimnazjum i pierwszy klasy VIII. Jak zawsze zaliczony do bardzo udanych.

            opracowanie: M. Ofmańska
            galeria
            polonez belgijka

          • Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR

          • Dnia 6. czerwca 2019 r. w Szkole Podstawowej Nr 14 we Włocławku odbyło się podsumowanie Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR oraz wręczenie nagród laureatom i uczniom, którzy osiągnęli wynik bardzo dobry. Z naszej szkoły nagrodę za bardzo dobry wynik odebrał uczeń klasy III gimnazjum – Mikołaj Poćwiardowski.

            Konkurs odbył się 21. marca 2019r. i wzięło w nim udział 56 osób. Osoby wyróżnione to:

            Wyróżnienia zostaną wręczone uczniom na zakończeniu roku szkolnego. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział a osobom nagrodzonym serdecznie gratulujemy sukcesu.       

            Zbigniew Napiórski – szkolny koordynator konkursu
            galeria

          • „Potyczki szachowe – edukacja przez szachy” – sparing szachowy

          • 4.06.2019r.

                        Dnia 4 czerwca 2019r. odbył się kolejny sparing szachowy, w ramach prowadzonej innowacji pedagogicznej „Potyczki szachowe – edukacja przez szachy” realizowanej w naszej szkole. W zawodach uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół w Karnkowie oraz uczniowie Zespołu Szkół nr 4 im. Ziemi  Dobrzyńskiej w Nadrożu. W zmaganiach brało udział 20 szachistów. Uczniowie rywalizowali systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund z czasem 10’ na zawodnika. Zmagania wygrał Mikołaj Poćwiardowski (klasa IIIc gimnazjum), przed Maciejem Bieszczatem (klasa VII) i Karoliną Cyrankowską (ZS Nadróż). Spotkanie było okazją do doskonalenia umiejętności szachowych i zdobywania doświadczenia turniejowego.

            opracowanie: K. Lewandowski
            galeria

          • Ciekawi świata cyberbezpieczni

          • 1.06.2019r.

                    Dnia 31 maja uczniowie klasy VI przygotowali krótki apel dotyczący cyberprzemocy. Na początku uczennice Zuzia i Karolina przedstawiły prezentację opracowaną na  podstawie raportu „Nastolatki 3.0” z ogólnopolskiego badania, przeprowadzonego w 2019 roku wśród uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych przez Państwowy Instytut Badawczy NASK. Informacje zawarte w prezentacji pokazywały skalę korzystania z usług sieci Internet przez współczesnych nastolatków. Przedstawiono również zagrożenia wynikające z tak powszechnego dostępu do wirtualnego świata. Znalazły się tam również porady jak ustrzec się cyberprzemocy i jak zachować się w sytuacji gdy stajemy się ofiarą cyberprzestępstw lub ich świadkami. Następnie uczniowie klasy VI przedstawili krótką scenkę z elementami negatywnych zachowań w sieci. Apel był zwieńczeniem akcji Dnia Bezpiecznego Internetu obchodzonego z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. W tym roku obchodzony był 5 lutego pod hasłem „Działajmy razem!”.  Nasza szkoła również przyłączyła się do tych działań. Na lekcjach informatyki uczniowie klas IV – VI brali  udział w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa w wirtualnym świecie. Z tej okazji został ogłoszony konkurs plastyczny pt.: „Bezpiecznie w Internecie”. Wpłynęły 43 prace  spośród których komisja w składzie:  Pani Wicedyrektor  Elżbieta Wojciechowska, Pan Rafał Ługowski oraz Pani Małgorzata Ofmańska wybrała trzy najciekawsze prace.

            Dawid Ptasiński - klasa IV -  I miejsce
            Szymon Głowacki - klasa IV -  II miejsce
            Aleksander Paśniewski - klasa IV -  III miejsce
            Karolina Ordak - klasa VI – wyróżnienie
            Aleksandra Ryczkowska - klasa V – wyróżnienie
            Jan Sochocki klasa IV – wyróżnienie
            Mateusz Szablewski – klasa IV – wyróżnienie
            Jakub Sikorski- klasa IV – wyróżnienie

            opracowanie: M. Ofmańska
            galeria

          • Dzień Dziecka

          •  01.06.2019r.      

                      1 czerwca dzieci na całym świecie mają swoje święto. W naszej szkole to również był niezwykły dzień. Dopisała nam pogoda, humory i energia .Dyrektor szkoły Wojciech Frymarkiewicz złożył wszystkim dzieciom życzenia a potem zaprosił do radosnego  świętowania. Dla uczniów zostały przygotowane różne atrakcje. Wszystkie grupy wiekowe wzięły udział w szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenie przeprowadzili uczniowie z grupy ratowniczej, z LO im. Romualda Traugutta w Lipnie pod opieką Pani Katarzyny Witkowskiej. Dzieci oglądały, ale też mogły samodzielnie przećwiczyć resuscytację czy ułożenie poszkodowanego w bezpiecznej pozycji. Starsi uczniowie uczestniczyli w apelu dotyczącym  cyberbezpieczeństwa podczas którego uczniowie kl. VI ostrzegali kolegów przed niebezpieczeństwami w sieci. Każde dziecko mogło przystąpić do sprawdzenia swoich sił w różnych sprawnościach i dyscyplinach sportowych np. rozgrywki w piłkę nożną czy wyścigi  rzędów. W szkolnej „sali kinowej” odbył się I festiwal filmów „Klaps”. Przedstawiane filmy zrealizowali uczniowie klas gimnazjalnych. Dzieci z przedszkola i klas I - III bawiły się wesoło na placu zabaw. Brały udział w konkurencjach obwodu stacyjnego. Przez dorosłych zostały przygotowane dla wszystkich uczniów różne nagrody rzeczowe, słodycze i lody.

            opracowanie: M.Tkaczyk
            galeria

          • II Filmowa Noc w szkole

          •  31.05.2019r.      

                    31.05.2019r chętni uczniowie z naszego gimnazjum oraz kl. VII i VIII spotkali się na II nocy filmowej. W wyjątkowo doskonałych humorach, o godzinie 20:00, przybyli do szkoły ze śpiworami i kocami. Po czynnościach organizacyjnych uczestnicy integrowali się we wspaniale zatańczonej „belgijce” oraz wspólnej kolacji. Seans filmowy rozpoczął się przed  godz. 22:00, a zakończył  nad ranem. W filmowym repertuarze znalazły się produkcje: „Gladiator”, „Pokój 1408”, „Kogel mogel II”. Było jak w prawdziwym kinie. Niewątpliwym plusem było to, że filmy można było oglądać na leżąco  trzymając w ręku popcorn. Był to doskonały czas aby swobodnie porozmawiać, zawrzeć nowe przyjaźnie oraz poprawić relacje z kolegami. Była to też okazja do promowania i pogłębiania właściwych zachowań społecznych i kulturalnych. Noc filmowa to była przede wszystkim dobra zabawa i przyjemnie spędzony czas. Do zobaczenia za rok!!!

            opracowanie: M. Tkaczyk
            galeria

          • Gminny Konkurs Poetycki

          •  22.05.2019r.       

                       Uczennice naszej szkoły (Julia Kiełbowicz, Karolina Ordak, Oliwia Graczykowska, Aleksandra Gadomska, Alicja Bejnar, Natalia Mikołajczyk  wzięły udział w Gminnym Konkursie Poetyckim pod hasłem  „Przede wszystkim przyjaźń”. Organizatorem przedsięwzięcia były Biblioteka Publiczna Gminy Lipno oraz Świetlica Wiejska w Radomicach. Napisane wiersze oceniano pod względem zgodności z tematem, doboru środków artystycznego wyrazu oraz wartości literackich. Szczególne gratulacje dla Alicji Bejnar z klasy III c oddziału gimnazjalnego, która za wiersz pt. „Niepozornie” otrzymała I miejsce i dla Karoliny Ordak z klasy VI za uzyskanie wyróżnienia za wiersz pt. „Kolory przyjaźni”. Życzymy dziewczynom sukcesów w nauce i weny twórczej.

                     3 kwietnia br. nagrodę za III miejsce odebrała Oliwia Graczykowska, która wzięła udział w Gminnym Konkursie Poetyckim pt. „Świadczyć miłość” organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Wichowie. Konkurs polegał na napisaniu utworu poetyckiego poświęconego Janowi Pawłowi II.

                        Bardzo gorąco i serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom!

                                                                                                          Opracowała Ewa Adamkiewicz
            galeria

          • Lekcje angielskiego inaczej

          • maj 2019r.     

                     Od 13 maja do 17 maja w naszej szkole odbywały się zajęcia z j. angielskiego z udziałem obcokrajowców. Były to wolontariuszki z Chin, które studiują w Singapurze. Przy współpracy Dyrekcji Szkoły z Radą Rodziców zorganizowane zostały posiłki na terenie szkoły.

                     Podczas zajęć Zhang Xinran Zoe i Tong Xintong Abby pokazały uczniom prezentacje w języku angielskim dotyczące kultury i obyczajów związanych z ich krajami. Udzielały również odpowiedzi na pytania uczniów, którzy z zainteresowaniem śledzili prezentowane slajdy. Co więcej uczniowie poznali tańce narodowe oraz uczestniczyli w zabawach i grach językowych rozwijających zdolność porozumiewania się w j. angielskim. Uczniowie oraz wolontariuszki korzystali również z Internetu oraz telefonu, które są pomocne podczas nauki języka obcego.

                    Zajęcia z wolontariuszkami z pewnością poszerzyły wiedzę z języka angielskiego, umożliwiły też uczniom komunikowanie się w j. angielskim w życiu codziennym, rozwinęły zainteresowanie uczniów innymi krajami oraz wzbudziły u uczniów motywację do nauki.

            opracowała: K. Węgrzynowska
            galeria

          • Wieczór w krainie bajek

          • 17.05.2019r.   

                         Dnia 17 maja w naszej szkole było magicznie i baśniowo. Chętni uczniowie z kl. I – VI spotkali się na wieczornej imprezie pt. Wieczór w krainie bajek”. Celem imprezy było propagowanie aktywnych form  spędzania czasu wolnego, popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci młodszych i starszych oraz udział w dobrej zabawie.

                     Dzieci rozpoczęły spotkanie od zabaw integracyjnych. Następnie odgadywały bajkowe zagadki - rymowanki oraz kalambury, których bohaterami były najbardziej znane postacie z bajek. Z dużą radością wzięły udział w rywalizacji sportowej. Wśród dyscyplin były: wyścig kota w butach, czarownic na miotłach, przeniesienie koszyczka Czerwonego Kapturka czy slalom księżniczek z woreczkiem grochu na głowie. Śmiechu i zabawy było co niemiara. Były też zajęcia plastyczne, w czasie których uczestnicy uruchomili swoją wyobraźnię i przedstawiali baśniowych  bohaterów. Po wysiłku dzieci miały czas na chwilę relaksu i wraz z opiekunami czytały ulubione książki. Na zakończenie wszyscy ze smakiem zjedli zdrową, kolorową kolację i w dobrych humorach udali się do domów.

            Opracowała M. Tkaczyk
            galeria

          • Kino Szkoła

          • 16.05.2019r.        

                    16 maja br. uczniowie Zespołu Szkół w Karnkowie po raz kolejny byli uczestnikami  Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej ,,KinoSzkoła” realizowanego w kinie ,,Nawojka”. Wzięli udział w prelekcji  na temat ,,Do czego może prowadzić agresja? ”. Uczniowie dyskutowali o przemocy, agresji, złości, zastanawiali się, skąd bierze się przemoc i jakie mogą być jej skutki, a także gdzie i u kogo szukać pomocy? Następnie obejrzeli film pt. ,,Mały gangster” produkcji holenderskiej. Zasadniczym celem Programu jest wsparcie uczniów w rozwoju kompetencji medialnych i społecznych. Wykład Pani Moniki Głowackiej pozwolił uczestnikom poruszyć  tematy dla nich ważne- choć  trudne,  rozwinąć wyobraźnię emocjonalną, pogłębić empatię.

                     Film pt. ,,Mały gangster” w reż. Arnego  Toonena opowiadał o chłopcu, który pragnął zyskać szacunek kolegów i uwielbienie dziewcząt. Miał tylko jedno pragnienie: aby inni chłopcy przestali go gnębić w szkole. Zainspirowany filmem o mafii wpada na pewien pomysł… To błyskotliwa komedia, która pokazuje, jak radzić sobie z przekornym ciągiem wydarzeń.

                     Dzięki możliwości utożsamiania się z bohaterami filmu uczniowie dokonali autorefleksji i podejmowali próbę zrozumienia otaczających ich procesów społecznych.

                       Udział w Programie zapewnia także korzyści dla nauczyciela, a mianowicie pozwala realizować podstawę programową w ciekawej formie, łączyć naukę z rozrywką, podnieść zaangażowanie uczniów.

                                                                                                                                         Opracowała Ewa Adamkiewicz
            galeria