• Konkurs pięknego pisania

• Dnia 22.01.2021r. w ZS w Karnkowie świętowaliśmy Dzień Pisma Ręcznego. Z tej okazji odbył się ,,Konkurs pięknego pisania” dla uczniów klas I – III szkoły podstawowej. Pani bibliotekarka odwiedziła dzieci w klasach i poprosiła o jak najpiękniejsze napisanie swojego imienia i nazwiska oraz jednego zdania. W każdej klasie wyłoniono zwycięzcę, który otrzymał nagrodę:

• w kl. I – Maja Kalksztejn
            • w kl. IIa – Lena Sikorska
            • w kl. IIb – Emilia Leśniewska
            • w kl. III – Joanna Zawieracz

• Matematyka inaczej - memy matematyczne

• W dniach 20.01 – 21.01.2021r. uczniowie klasy VI realizowali projekt edukacyjny: Matematyka inaczej – memy w edukacji. Niektórzy uważają, że matematyka jest trudnym przedmiotem. Ciągle liczby, cyfry, ułamki, równania…

Memy to język internetu, mają rozśmieszać, bawić, nawet śmieszne memy niosą za sobą treść. Uczniowie dostali zadanie, aby zaprojektować 3 memy dotyczące szkoły, matematyki. Następnie wszystkie prace uczniów zostały umieszczone na grupie klasowej na messengerze.

Celem projektu było pokazanie matematyki inaczej, czyli przełamanie lekcyjnej rutyny. Pokazanie uczniom, że matematyka to nie tylko sprawdziany, kartkówki, egzaminy, ale matematyka to też świetna zabawa. Uczniowie wykazali się bardzo dużą kreatywnością, dziękuję Im za to. Zapraszam do podziwiania kreatywności młodych ludzi. Oto niektóre prace uczniów klasy VI.

Anna Szablewska

• Konkurs profilaktyczny

• W grudniu 2020 chętni uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Profilaktycznym pt. ,, Uzależnienia? - Mam inny pomysł! ‘. Organizatorem konkursu był ZS w Radomicach. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie:

Kategoria: rymowanka

Sochocki Jan (kl. VI) – I miejsce

Szymon Głowacki ( kl. VI) – II miejce

Kategoria: ulotka

Marcel Kowalski (kl. VI) – wyróżnienie

G r a t u l a c j e! !!!

Mariola Tkaczyk

• Pomagamy - WOŚP

• Uczniowie klas 1- 3 oraz dzieci z odziału przedszkolnego wraz z wychowawcami właczyli się aktywnie w akcję WOŚP, której celem jest pomaganie innym. Uczniowie również dowiedzieli się czy jest wolontariat a także czym zajmuje się wolontariusz a wszystko to dzięki Pani Ewie Pawłowskiej, która kwestowała w naszej szkole.

Uczniom nauczycielom oraz rodzicom dziękujemy za każdą ofiarowaną na ten cel kwote.

• Dzień Babci i Dziadka w klasie I

• Uczniowie z okazji Dnia Babci i Dziadka, zaśpiewały piosenkę i złożyły życzenia Swoim Kochanym Babciom i Dziadkom.

Dzieci życzą dużo zdrowia,

szczęścia, radości, spokoju

i samych słonecznych dni.

Małgorzata Kotańska- Chmielewska

• Dzień Babci i Dzień Dziadka - oddział przedszkolny

• Dzieci z Oddziału Przedszkolnego z Zespołu Szkół w Karnkowie wraz z paniami składają najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wiele optymizmu, zdrowia, miłości, oby spełniły się wasze marzenia i plany.

Monika Dąbrowska

• Dzień Babci i Dziadka kl. II a

• Dzień Babci i Dzień Dziadka - to ważne dni o których powinien pamiętać każdy wnuczek. Co roku o tej porze zapraszaliśmy ukochanych dziadków na przedstawienie do szkoły, co oczywiście w dzisiejszych czasach jest niemożliwe. Postanowiliśmy przygotować upominki, złożyć życzenia, zaśpiewać oraz zatańczyć. A to wszystko Dziadkowie będą mogli podziwiać  za pośrednictwem jednego z komunikatorów internetowych.

Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy wszystkiego najlepszego – nie tylko w dniu ich święta!

Uczniowie klasy  II a

A.Bejger

• Własności czworokątów – gra edukacyjna

• W dniach 10.12. -15. 12. 2020r. uczniowie klas VII i VIII Szkoły Podstawowej w Trzebiegoszczu i Zespołu Szkół w Karnkowie mieli możliwość zagrania w krótką grę edukacyjną z własności czworokątów. Celem gry było powtórzenie i utrwalenie wiadomości o własnościach czworokątów. Gra zawierała tylko pytania typu prawda-fałsz. Czas gry wynosił 2 minuty, podczas gry uczeń miał trzy „życia”, celem gry było udzielenie jak najwięcej poprawnych odpowiedzi w wyznaczonym czasie. Uczniowie mieli możliwość gry nieograniczoną liczbę razy. Nagrodą dla najlepszych uczniów były oczywiście oceny. Rywalizacja między uczniami była zacięta i emocjonująca. Wystarczy powiedzieć, że uczniowie zagrali w grę ponad 900 razy, a najlepsi w ciągu 2 minut gry potrafili udzielić ponad 100 poprawnych odpowiedzi.

Gratulujemy najlepszym. Dziękujemy za udział wszystkim uczniom i zapraszamy do udziału w kolejnych grach.

Krzysztof Lewandowski

• Twierdzenie Pitagorasa – projekt edukacyjny

• W dniach 4.12-14.12.2020r. uczniowie klasy VIII realizowali projekt edukacyjny: „Twierdzenie Pitagorasa i jego zastosowania”. Celem projektu było rozwijanie umiejętności wyszukiwania informacji, doskonalenia umiejętności zastosowania twierdzenia Pitagorasa w życiu codziennym, przedstawiania własnej pracy w formie plakatu. Uczniowie mieli za zadanie wymyślenie, znalezienie wykorzystując dowolne źródła, minimum 2 zadania z życia wzięte, do których rozwiązania potrzebne będzie zastosowanie twierdzenia Pitagorasa. Treść zadań wraz z ich rozwiązaniem uczniowie mieli przedstawić na plakacie. Plakat miał zawierać tytuł, treści zadań i rozwiązania. Oto niektóre prace naszych uczniów.

Koordynator projektu: Krzysztof Lewandowski

• Procenty – projekt edukacyjny

• W dniach 4.12-14.12.2020r. uczniowie klas VII a i VII b realizowali projekt edukacyjny: „Bez procentów ani rusz - metoda projektu na matematyce”. Celem projektu było rozwijanie umiejętności zbierania i opracowywania danych, przedstawianie zebranych danych w formie wykresów z wykorzystaniem procentów, analizowanie i wyciąganie wniosków z wykresów. Uczniowie mieli za zadanie wykonanie krótkiej ankiety na dowolny temat (min 3 pyt). Ankietę należało przeprowadzić na 20 osobach. Wyniki ankiety uczniowie mieli przedstawić na plakacie w postaci wykresów słupkowych z wykorzystaniem procentów. Plakat miał zawierać tytuł, wykresy i wnioski z wykresów. Oto niektóre prace naszych uczniów.

Koordynator projektu: Krzysztof Lewandowski