• 102 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

• Witajcie kochani

Jak wszyscy doskonale wiecie nauka nasza od kilku tygodni jest inna niż się do niej przyzwyczailiśmy i jesteśmy zmuszeni pracować ze sobą zdalnie. Jednak nie znaczy to, że zapominamy o najważniejszych wydarzeniach w historii Polski. Właśnie w listopadzie obchodzimy kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z okazji 102 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości zachęcamy do obejrzenia zamieszczonej poniżej prezentacji

• Wyniki konkursu

Uczennica klasy I Szkoły Podstawowej, Maja Kalksztejn zdobyła III miejsce i uczeń klasy I Oskar Kaczorowski został wyróżniony w gminnym konkursie plastycznym pt. ,,Zdrowie na talerzu”.

Wszystkie prace wykonane były bardzo starannie i estetycznie. Poniżej prezentujemy prace uczniów klasy I.

• Wyniki konkursu ,,Zdrowie na talerzu"

• Szkoła Podstawowa im. J. P. II w Wichowie zorganizowała gminny konkurs plastyczny pt. ,,Zdrowie w roli głównej” w ramach szkolnych działań wychowawczo-profilaktycznych. Głównym celem konkursu było promowanie zdrowego stylu życia i zapobieganie skutkom izolacji społecznej spowodowane COVID – 19.

1 grudnia 2020r. dokonano podsumowania konkursu.

W kategorii wiekowej 0-IV - Spośród  prac plastycznych związanych z tematyką promowania zdrowej żywności, pt. ,,Zdrowie na talerzu” , nagrody otrzymują:

I miejsce  - Lena Sikorska, kl. IIa, Karnkowo

II miejsce – Robert Becmer, kl. IIa,  Karnkowo

III miejsce – Maja Kalksztejn, kl. I, Karnkowo i Kacper Pokorski, kl. 0, Karnkowo

Wyróżnienia:

1. Klaudia Modrzyńska, kl. 0, Karnkowo
            2. Weronika Głowacka, kl. IV, Karnkowo
            3. Oskar Kaczorowski, kl. I, Karnkowo
            4. Emil Kowalski, kl. 0, Karnkowo

Dyrekcja szkoły wraz z organizatorami serdecznie dziękuje za udział w  konkursie.

• Andrzejki

• Dnia 30.11.2020r. dzieci z Oddziału Przedszkolnego  z Zespołu Szkół w Karnkowie obchodziły andrzejki. Zapoznały się z tradycjami związanymi z andrzejkami, uczestniczyły w zabawach i wróżbach, które dostarczyły im wiele radości.

Monika Dąbrowska

• Rondelkolandia -przygotowanie czarodziejskich przysmaków na andrzejkowy wieczór.

• Dla uczniów klasy 2 a była to podróż do świata smaków, zapachów i kolorów. Dzięki tej zabawie uczniowie doskonalili zdolności poznawcze zmysłów – węchu, smaku, dotyku, wzroku. Podczas takich zajęć dzieci rozwijają swoją kreatywność, samodzielność oraz sprawność manualną, a także uczą się planowania swoich działań. Wspólne przyrządzanie posiłków było okazją, aby miło spędzić czas w gronie rodzinnym podczas wieczoru andrzejkowego

• Kącik Książki Patriotycznej

• Dnia 27.11.2020r. dzieci z oddziału przedszkolnego ZS w Karnkowie zrealizowały zadanie nr 41 „Kącik Książki Patriotycznej”. Jest to zadanie w ramach projektu „Piękna Nasza Polska Cała”. Z tej okazji dzieci przyniosły książki o tematyce patriotycznej, które zostały zaprezentowane i wspólnie omówione. Powstały kącik cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci. Była to niezapomniana lekcja historii.

Monika Dąbrowska

• Dzień Pluszowego Misia

• Dzieci z Oddziału Przedszkolnego z Zespołu Szkół w Karnkowie obchodziły dziś Światowy Dzień Pluszowego Misia wraz z P. Kowalewską i P. Dąbrowską.