• „Afryka Kazika”

          • 5 grudnia 2018r. uczniowie klas II i III wybrali się na przedstawienie teatralne „Afryka Kazika”, które wystawił Teatr Współczesny z Krakowa.

            Spektakl przekazał nam obszerną wiedzę na temat kultury afrykańskiej. Zachęcał dzieci do zmiany postawy z domatora na postawę odkrywcy, motywował do poszukiwań i podróży. Poprzez kreacje głównego bohatera uczy ciekawości do świata i ludzi.

            opracowanie: L. Lorek

          • Z nami będzie bezpieczniej

          •           Uczniowie klasy pierwszej Zespołu Szkół w Karnkowie wraz z zaproszonymi kolegami i koleżankami ze szkół w Jastrzębiu i Trzebiegoszczu po raz kolejny wzięli udział w akcji profilaktyczno – edukacyjnej Tygodnika Lipnowskiego „Z nami będzie bezpieczniej”. Policjanci przypomnieli dzieciom podstawowe zasady poruszania się pieszych po drogach. Teoria poparta została praktyką, bowiem dzieci uczestniczyły w scenkach sytuacyjnych z wykorzystaniem ciekawych rekwizytów. Nauczyły się również wierszyka o prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię. Po części edukacyjnej każdy mały uczestnik otrzymał w prezencie odblaskowego misia. Spotkanie dostarczyło wiele pozytywnych emocji i bezcennej wiedzy.

            opracowanie: M. Wysocka
            galeria

          • „Potyczki szachowe – edukacja przez szachy”

          • 30 listopada 2018r. odbył się sparing szachowy, w ramach prowadzonej innowacji pedagogicznej „Potyczki szachowe – edukacja przez szachy” realizowanej w naszej szkole. W zawodach uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół w Karnkowie oraz uczniowie z Zespołu Szkół nr 4 im. Ziemi  Dobrzyńskiej w Nadrożu. W zmaganiach brało udział 28 szachistów. Zostali oni podzieleni na dwie grupy: A i B gdzie rywalizowali w osobnych turniejach systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund. Zmagania w grupie A wygrał Mikołaj Poćwiardowski przed Kamilem Jędrzejewskim i Arturem Kręglem (wszyscy klasa III gimnazjum ZS Karnkowo). Grupę B wygrał Piotr Jabłoński przed Józkiem Kilanowskim i Bartkiem Rudnickim (wszyscy ZS Karnkowo). Spotkanie było okazją do doskonalenia umiejętności szachowych i zdobywania doświadczenia turniejowego przed zbliżającymi się zawodami szkolnymi.

            opracowanie: K. Lewandowski
            galeria

          • Konkurs matematyczny „Liga zadaniowa” – 1 spotkanie – etap rejonowy

          • Dnia 24.11.2018r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Lipnie odbyło się pierwsze spotkanie konkursu matematycznego „Liga zadaniowa” na etapie rejonowym. W konkursie dla klasy VII wystartowały dwie uczennice naszej szkoły: Olga Jagielska i Julia Bugdalska. Dziewczyny zaprezentowały się dobrze, Olga zdobyła 19pkt (63%), a Julia 12pkt (40%). Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym  spotkaniu, które odbędzie się w lutym.

            opracowanie: K. Lewandowski

          • Święto Dziękczynienia - THANKSGIVING DAY

          • 21 listopada klasa III Szkoły Podstawowej poznała zwyczaje jednego z najważniejszych świąt w Ameryce, którym jest Święto Dziękczynienia. Tym razem przypadło ono w czwartek 22 listopada, natomiast my obchodziliśmy je dzień wcześniej. Na zajęciach języka angielskiego młodzież poznała słownictwo i idę powstania tego święta, zwyczaje i tradycyjne potrawy spożywane tego dnia przez Amerykanów. I tak o to powstały owocowe indyki przygotowane i skonsumowane przez dzieci z klasy III SP.

             opracowanie: A. Falkowska
            galeria

          • Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

          • Mały człowiek, duża sprawa.
            Mały człowiek ma swe prawa.
            Strzegąc praw tych należycie,
            układamy dziecku życie.

             

            20 listopada był dniem wyjątkowym. Klasa O „a” przyłączyła się do obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Dzieci poszerzyły wiedzę na temat swoich praw podczas zabaw i zajęć dydaktycznych.

            opracowanie: A. Bejger
            galeria

          • KINOSZKOŁA

          • W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klas: I, II i III będą uczestniczyć w Interdyscyplinarnym Programie Edukacyjno Medialnym – Zarażamy Miłością do Kina.

            16 listopada 2018 roku wybraliśmy się do kina  Nawojka w Lipnie na zajęcia z cyklu KINOSZKOŁA, którego tematem były: „Zasady i umowy. Jak je przestrzegać i dlaczego?” Potem obejrzeliśmy film pt.: „Zielona szkoła”, który opowiadał o przyjaźni ośmioletniej Meral z białą myszką Pipip. Uczniowie poznali i utrwalili ważne zasady obowiązujące w sytuacjach codziennych..

            opracowanie: L. Lorek

          • ,,Śniadanie daje moc"

          • Projekt " Breakfast gives power" w Zespole Szkół w Karnkowie „Śniadanie daje moc" – 9 -15. XI.2017r

            Wszyscy wiemy,że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu mamy energię do nauki, lepiej  się koncentrujemy podczas lekcji i mamy siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

            Dlatego powstał program edukacyjny ,,Śniadanie Daje Moc", który zachęca uczniów szkół podstawowych do obchodzenia, 8 listopada, Dnia Śniadanie Daje Moc. W czasie zajęć edukacyjnych, nauczyciel omawia z uczniami cenne informacje dotyczące zdrowego śniadania  oraz roli prawidłowego żywienia w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania.

            W naszej szkole uczniowie mieli szansę wspólnie przygotować i zjeść najważniejszy posiłek dnia. Klasy IV i VII przygotowały zdrowe koktajle owocowe i ziarnami siemienia, pozostali przygotowali smaczne kanapki. Uczniowie utrwalili nazwy produktów spożywczych w języku angielskim, układali hasła stosując zasady gramatyczne. Zajęcia poprowadzone zostały przez nauczyciela j.angielskiego - Agnieszkę Falkowską.

            opracowanie: A. Falkowska
            galeria

          • „Drogi do niepodległości”

          •        Dnia 15 listopada w naszej szkole odbyła się uroczystość środowiskowa pt. „Drogi do niepodległości".

            Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz uczniowie z ogromną przyjemnością witali w progach szkoły licznie przybyłych rodziców oraz mieszkańców Karnkowa, Lipna oraz z terenu gminy Lipno.

            Swoją obecnością zaszczycił uroczystość proboszcz Parafii św. Jadwigi w Karnkowie – ks. Daniel Augustyniak, radni Gminy Lipno, sołtysi, leśnicy oraz inne osoby z którymi szkoła współpracuje na co dzień. Z wielką radością zostali powitani emeryci, bowiem dla nich to święto ma szczególny wymiar.

                  Uroczystość rozpoczął Dyrektor Zespołu Szkół w Karnkowie - Wojciech Frymarkiewicz. Podziękował za przybycie i serdecznie zaprosił  zebranych do wspólnego świętowania tak radosnego wydarzenia, jakim jest 100-lecie odzyskania niepodległości. Następnie jak tradycja przodków nakazuje  poprowadził poloneza. Do korowodu zostali zaproszeni przybyli goście.

                 Część artystyczną stanowił montaż słowno – muzyczny, który odnosił się do najważniejszych wydarzeń  okresu niepodległości. Teksty i prezentowane utwory muzyczne zostały wykonane przez uczniów oraz gościnnie przez nauczycieli. Wiele emocji wśród zebranych wywołała przepięknie zaśpiewana przez Panią Hannę Kacprzak pieśń katolicka pt. „Boże coś Polskę”. Podobne wzruszenie ogarnęło zebranych w trakcie wspólnego śpiewu „Roty”, którą  intonowały uczennice gimnazjum: Weronika Waśkiewicz oraz Maja Wilmańska. Celem spotkania było przesłanie, że muzyka łączy. Bez względu na zdolności muzyczne i poglądy polityczne. Repertuar został trafnie dobrany co sprawiło, że zebrani z ogromną radością śpiewali każdy utwór. Echo niosło w dal: „Wojenko, wojenko”, „Przybyli ułani pod okienko” czy intonowane przez Pana Marcina Chojnickiego „Serce w plecaku”. Wśród pieśni, które są symbolami transformacji zabrzmiały: „Nie pytaj o Polskę” oraz „Żeby Polska była Polską”. Kolorowym, biało czerwonym akcentem spotkania były występy taneczne uczniów. Polka warszawska i krakowiak zostały przyjęte gromkimi brawami.

            Niezwykle miłym akcentem, który uprzyjemnił atmosferę i dodał ciepła był poczęstunek, przygotowany  we współpracy z członkami Stowarzyszenia „Nasze Karnkowo”.

                  Wieczór dostarczył wszystkim uczestnikom mnóstwo wzruszeń i refleksji. Wielkie wydarzenie, jakim jest 100 - lecie odzyskania niepodległości przejdzie do historii Polski. Pamięć o tym wydarzeniu pozostanie także w historii szkoły. Będzie wskazówką dla przyszłych pokoleń, że należy pielęgnować tradycje, ponieważ naród bez pamięci i przeszłości traci tożsamość i nie istnieje.

            opracowanie: M. Tkaczyk
            galeria

          • „Rekord dla Niepodległej”

          • W piątek, 9 listopada, wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły włączyli się w akcję „Rekord dla Niepodległej” organizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży. O godzinie 11:11, w ramach świętowania 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości cała społeczność szkoły uroczyście odśpiewała Mazurka Dąbrowskiego w pełnym brzmieniu. Po odśpiewaniu hymnu narodowego, w hołdzie dla ojczyzny odbył  się przemarsz ulicami Karnkowa, na którego czele stanął Pan Dyrektor Wojciech Frymarkiewicza. Z biało czerwoną flagą  w ręku, kotylionem na piersi i uśmiechem na twarzy uczciliśmy wolność ojczyzny.

            opracowanie: M. Ofmańska
            galeria