• Wyjazd do Włocławka

          •       Najciekawiej przedstawiona teoria nie jest w stanie zastąpić praktyki i naocznej obserwacji. W dniu 02.10.2018r. uczniowie klas gimnazjalnych Zespołu Szkół w Karnkowie wzięli udział w wycieczce, której celem była wizyta w niezwykłym muzeum oraz zwiedzanie Elektrowni Wodnej we Włocławku. Na miejsce dojechaliśmy autobusem szkolnym. Zanim trafiliśmy do elektrowni, wraz z przewodnikiem PTTK udaliśmy się do multimedialnego Muzeum Męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki a następnie zapaliliśmy znicze przy Pomniku Krzyżu upamiętniającym Jego męczeńską śmierć z rąk komunistycznej Służby Bezpieczeństwa. Przewodnik opowiedział nam o warunkach geograficznych, a także faunie i florze Zalewu Włocławskiego. Po terenie elektrowni oprowadzali nas, specjaliści pracujący w elektrowni.  Opowiadanie o urządzeniach elektrowni, procesie wytwarzania energii oraz historii zaciekawiło wszystkich. Bez wątpienia jedną z większych atrakcji tej części wycieczki była możliwość wędrówki korytarzami wewnątrz zapory wiele metrów poniżej poziomu zalewu oraz wejście do wnętrza pracującego generatora. Po dużej dawce emocji, dostarczonej przez niezwykłe muzeum i zwiedzanie zapory, bezpiecznie wróciliśmy do szkoły na dalszą część zajęć lekcyjnych.

            opracowanie: Krzysztof Gabrychowicz
            galeria

          • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

          • Dnia 2.09.2018r w naszej szkole przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego.

            Poprzedzone były kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci prezentowali swoje programy. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie oraz nauczyciele. Wybierali swoich przedstawicieli spośród 3 kandydatów w gimnazjum i 5 kandydatów w szkole podstawowej. Komisja wyborcza czuwała nad prawidłowym przebiegiem glosowania i po jego zakończeniu dokonała obliczeń głosów.

            Przewodniczącą samorządu w gimnazjum została uczennica kl. IIIb - Oliwia Dydlińska a samorządu w szkole podstawowej uczennica kl. VII - Olga Jagielska . Opiekunami Samorządu Uczniowskiego są: Pani Krzysztofa Grzywińska i Pani Mariola Tkaczyk.

            opracowanie: M. Tkaczyk

            galeria

          • VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

          •          Dnia 28 września 2018r. odbył się w naszej szkole VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem akcji było propagowanie zabawnej formy nauczania - uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia  w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia  „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

                     Na każdej przerwie uczniowie mieli możliwość sprawdzenia się przed komisją egzaminacyjną w tabliczce mnożenia na odpowiednim poziomie. Najmłodsi klasy  I –III zdawali egzamin z tabliczki do 50, starsi klasy IV – VIII do 100, a najstarsi klasy III gimnazjum z tabliczki do 500. Każdy uczeń, który zdał egzamin otrzymał imienny certyfikat Eksperta tabliczki mnożenia i sowę.

            Wyniki egzaminów w poszczególnych klasach :

            Klasa

            Liczba uczniów, którzy zdali egzamin

            Liczba uczniów w klasie

            Procent uczniów, którzy zdali egzamin

            III

            4

            9

            44.4%

            IV

            27

            27

            100%

            V a

            10

            17

            58.8%

            V b

            14

            23

            60.8%

            VI

            17

            23

            73.9%

            VII

            16

            19

            84.2%

            VIII

            7

            19

            36.8%

            Razem klasy

            III - VIII

            95

            137

            65.5%

            III a

            25

            27

            92.6%

            III b

            17

            20

            85%

            III c

            23

            24

            95.8%

            Razem klasy gimnazjum

            65

            71

            91.5%

             

                        Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do kolejnej akcji za rok.

                                                                                                          opracowanie: Krzysztof Lewandowski

            galeria

          • Konkurs recytatorski „Barwy Ojczyste”.

          • Z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości dnia 27 września 2018 r. odbył się konkurs recytatorski dla klas 0 – III pt.: „Barwy Ojczyste”.

            Celem konkursu było popularyzowanie poezji i rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie o tematyce patriotycznej.

            Wyniki Konkursu:

            I miejsca – Garysia Radecka – kl. II; Michał Tyburski – kl. II 

            II miejsca – Nina Kaczorowska – kl. I; Lena Sikorska – kl. 0a

            III miejsca – Amelia Kędzierska – kl. III; Zuzanna Ziemlewicz – kl. III; Joanna Zawieracz – kl. I

            opracowanie: L.Lorek, M. Szmidt
            galeria

          • Spotkanie z Florką i jej autorką Roksaną Jędrzejewską – Wróbel

          •         Dnia 26 września 2018 r .dzieci z przedszkola grupa  „Krasnale” oraz dzieci z oddziałów przeszklonych miały przyjemność spotkać się z Florką oraz jej autorką Roksaną Jędrzejewską – Wróbel. Tytułowa Florka to ryjówka, która pisze pamiętniki. Przyjechała do Kina Nawojka w Lipnie, ponieważ chciała poznać dzieci, które śledzą jej przygody. Na początek obejrzeliśmy na dużym ekranie kilka odcinków „Pamiętniki Florki”, a potem mogliśmy pytać o wszystko Panią autorkę. Na zakończenie otrzymaliśmy kolorowanki, a na nich pieczątkę z wizerunkiem i napisem „Florka”.

            opracowanie: A. Bejger
            galeria

          • OLDFEST 2018

          •         W piątek 7 września uczniowie klas V wybrali się na IV festiwal kultury i sztuki wczesnośredniowiecznej OLDFEST 2018 do Kikoła. Podczas spotkania z wikingami, uczniowie poznali zwyczaje i tradycje tych skandynawskich wojów żyjących w okresie średniowiecza. Wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez garncarza, szkutnika, snycerza, rogownika, kowala, sokolnika i łucznika. Niewątpliwą atrakcją dla wszystkich uczestników był rejs po kikolskim jeziorze średniowieczną łodzią „FREYA”.

            opracownie: Kamil Komorowski
            galeria

          • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

          •     3 września uczestniczyliśmy w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2018/2019. Spotkanie rozpoczął Pan Dyrektor Wojciech Frymarkiewicz, który serdecznie powitał wszystkich obecnych. W swoim przemówieniu opowiedział o zwyczajach i życiu szkoły, Jednym z punktów wystapienia było wręczenie stypendium Wojta Gminy Lipno uczniom wyróżniającym się osiągnięciami w ubiegłym roku szkolnym. Na koniec wszystkim zebranym życzył owocnej pracy w nowym roku szkolnym.
                  Po spotkaniu zaproszeni goście, rodzice i dzieci zgromadzili się przed nowo wyremontowanym budynkiem, gdzie nastąpiło uroczyste otwarcie Przedszkola Samorządowego w Karnkowie przez Wójta Gminy Lipno Pana Andrzeja Szychulskiego.

            opracowanie: M. Ofmańska
            galeria

          • Wakacyjne warsztaty ekologiczne

          •      W dniach 5, 6 i 12.07.2018r uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi rówieśnikami ze szkół Gminy Lipno uczestniczyli w trzydniowych, wakacyjnych warsztatach ekologicznych w Gostynińsko Włocławskim Parku Krajobrazowym w ramach projektu: "Lubię tu być ...na zielonym!". Zajęcia prowadziła Pani Patrycja Modrzejewska. Wyjazd sponsorowany był przez Wójta Gminy Lipno i Kujawsko - Pomorski Urząd Marszałowski.

                 W ramach warsztatów uczniowie poznawali ekosystemy leśne, łąkowe, pomniki przyrody na terenie GWPK, polowali na bezkręgowce, uczestniczyli w grach terenowych, przyrodniczych, układali puzzle, grali w bingo. Na terenie Zielonej Szkoły w Goreniu Dużym wysłuchali prezentacji "W obronie wilka", odwiedzili mini zoo a także uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych pod nazwą: Od ziarenka poprzez mąkę do bułeczki, rogalika czy bochenka, wyrabiały ciasto i piekły bułeczki, które potem ze smakiem zajadały. Dzieci miło spędziły wakacyjny czas.

            opracowanie: Elżbieta Wojciechowska
            galeria

          • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

          •  W piątek 22 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018. Pan Dyrektor Wojciech Frymarkiewicz w swoim przemówieniu dokonał podsumowania roku szkolnego. Wymieniał sukcesy uczniów oraz aktywność szkoły w wielu obszarach: konkursach, zawodach i wycieczkach. Dziękował wszystkim za zaangażowanie i wytężoną pracę.

            Kolejnym punktem uroczystości było pożegnanie tegorocznych absolwentów Publicznego Gimnazjum. Uczniowie klas III złożyli uroczyste ślubowanie. W podziękowaniu wraz z Panią Małgorzatą Mierzejewską przygotowali krótką część artystyczną.

            Następnie Pani Elżbieta Lendecka radna Gminy Lipno wręczyła nagrodę „Wójta Gminy Lipno”, którą otrzymał Kacper Paśniewski, uczeń klasy IIIa za bardzo dobre wyniki w nauce, najwyższe wyniki na egzaminie gimnazjalnym i wybitne osiągnięcia. Pan Dyrektor Wojciech Frymarkiewicz na ręce najzdolniejszych uczniów wręczył nagrody oraz statuetki. Nagrodę Dyrektora otrzymał uczeń klasy IIIa Mateusz Piotrkiewicz, który w roku szkolnym 2017/2018 uzyskał tytuł laureata wojewódzkiego etapu Konkursu Kuratoryjnego z historii. Nagrodę „Międzyzakładowej Komisji NSZZ Solidarność” za najwyższą średnią otrzymała absolwentka klasy IIIa Wiktoria Rzymska. Następnie wręczono świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody pozostałym gimnazjalistom, którzy uzyskali wysokie wyniki nauczania. Wręczono również nagrody za stuprocentową frekwencję, konkursy, zawody, czytelnictwo oraz zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły. Wśród nagrodzonych znaleźli się również rodzice, którzy otrzymali listy gratulacyjne za wzorowe wychowanie swoich dzieci.

            W drugiej części zakończenia przeznaczonej dla uczniów SP również wręczono świadectwa z biało czerwonym paskiem oraz nagrody uczniom wyróżniającym się wysokimi wynikami w nauce oraz zachowaniu. W tym roku szkolnym najwyższą średnią 5,36 uzyskały Olga Jagielska i Julia Bugdalska z klasy VI. Nie zabrakło nagród za frekwencję, konkursy i zawody. Rodzice za trud włożony w wychowanie swoich dzieci otrzymali listy gratulacyjne.

            Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy słonecznych wakacji.

            opracowanie: Małgorzata Ofmańska
            galeria

          • Sukcesy naszych uczniów w konkursach matematycznych

          • W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie gimnazjum w Karnkowie brali udział w konkursach matematycznych: Liga Zadaniowa, Kangur, Olimpiada Matematyczna Juniorów i Kuratoryjny Konkurs Matematyczny.

            W konkursie Liga Zadaniowa uczniowie: Alicja Bejnar, Artur Kręgiel, Mikołaj Poćwiardowski uzyskali tytuł finalisty oraz zajęli II miejsce, Łukasz Grejciun zajął III miejsce, Michał Zajączkowski uzyskał wyróżnienie.

            W konkursie Kangur czworo uczniów: Artur Kręgiel, Mikołaj Poćwiardowski, Łukasz Grejciun, Michał Zajączkowski uzyskali wyróżnienie.

            W konkursie Olimpiada Matematyczna Juniorów uczniowie: Artur Kręgiel i Mikołaj Poćwiardowski awansowali do etapu wojewódzkiego konkursu.

            W Kuratoryjnym Konkursie Matematycznym troje uczniów awansowało do etapu rejonowego, a Kacper Paśniewski uzyskał w nim 33 punkty na 40 punktów możliwych do uzyskania (82,5%) i zabrakło jednego punktu to awansu na etap wojewódzki.

            Ponadto na egzaminie gimnazjalnym jako szkoła uzyskaliśmy stanin 6 – powyżej średniej gminy, powiatu, województwa i kraju.

            Zbigniew Napiórski

             

            Wręczenie nagród z konkursu Liga Zadaniowa: Zbigniew Napiórski, Mikołaj Poćwiardowski, Łukasz Grejciun,
            Maria Mazurkiewicz – Kujawsko – Pomorski Wicekurator Oświaty