• ,,Święto warzyw"

• W środę 26 października 2022r. w klasie III miało miejsce" Święto warzyw". Każdy z uczniów przyniósł na drugie śniadanie zdrową przekąskę. Zostały zaprezentowane zasady jakimi należy się kierować, aby zdrowo jeść. Dzień ten upłynął w atmosferze wielkiej radości, nowych doświadczeń dla dzieci oraz stał się okazją do wyrabiania nawyków prawidłowego odżywiania.

Agnieszka Elwertowska

• Światowy Dzień Warzyw i Owoców

• 22 października  obchodziliśmy w naszej klasie Światowy Dzień Warzyw i Owoców. Uczniowie  tego dnia przynieśli warzywa i owoce, z myślą o witaminach postanowiliśmy zrobić sok, szaszłyki oraz pizzę owocową. Po skończonej pracy wszyscy delektowali się  smakiem witamin. Ważnym celem tego dnia było zachęcenie uczniów do jedzenia warzyw i owoców. Dzieci dowiedziały się, jak dużo miejsca w codziennej diecie powinny  one zajmować  oraz jak ważne dla naszego zdrowia jest ich spożywanie. Na zakończenie zajęć  dzieci rozwiązywały  zagadki o  owocach i warzywach. Były piosenki oraz film edukacyjny zabawy związany z bohaterami tego święta. Ten dzień należał do bardzo udanych i  zdrowych.

Arleta Kaczorowska

• Dzień Edukacji Narodowej

• Dnia 12 października 2022r. w Zespole Szkół w Karnkowie odbył się uroczysty apel z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy IV pod kierunkiem p. Małgorzaty Mierzejewskiej przygotowali montaż słowny, zaś uczennice z klas V i VI z pomocą p. Rafała Ługowskiego zadbały o oprawę muzyczną. Piękną dekorację przygotowała p. Mirosława Marczewska. Na uroczystości gościł proboszcz naszej parafii Daniel Augustyniak, przewodniczący Rady Rodziców Zespołu Szkół w Karnkowie p. Jarosław Mikołajczyk, dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne, pracownicy obsługi oraz wszyscy uczniowie. Było mnóstwo życzeń i podziękowań dla wszystkich osób związanych z edukacją, bo „jakże nie płonąć w podzięce…”.

Magorzata Mierzejewska

• Projekt edukacyjny w oddziałach przedszkolnych

• Klasa O a

" Co Słonko Widziało - Na Dziecięce Kłopoty .... Brzechwa"- Ogólnopolski Projekt Edukacyjny. Dzieci z Oddziału Przedszkolnego O a wykonały kolejne zadania z modułu I. Zrobiły kącik poświęcony twórczości Jana Brzechwy, a następnie wykonały prace plastyczne do wiersza "Na straganie". Beata Kowalewska

Klasa O b

Ogólnopolski projekt edukacyjny-,, Co słonko widziało-Na Dziecięce Kłopoty... Jan Brzechwa ".Dzieci z oddziału przedszkolnego O b wykonały zadanie z modułu I. Kącik,, Dary jesieni" oraz zakladki do ksiażki.

• Tydzień Języków Obcych w naszej szkole

• Tydzień Języków Obcych w naszej szkole świętowaliśmy tak: za pomocą szkolnych podchodów poznaliśmy wyrazy i wyrażenia w języku niemieckim, hiszpańskim i angielskim. Ponadto nauczyliśmy sie śpiewac  HAPPY BIRTHDAY po hiszpańsku oraz przygotowaliśmy projekty dotyczace  kultury i tradycji Hiszpanii, Niemiec i Wielkiej Brytanii. Poznaliśmy też programy multimedialne, za pomocą których można samodzielnie poglębić wiedze językowa.

Agnieszka Falkowska

• Dzień Głośnego Czytania 29.09.2022r.

• Aby uczcić ten dzień szkolna bibliotekarka odwiedziła dzieci w przedszkolu oraz młodszych klasach szkoły podstawowej, przeczytała im różne utwory i przeprowadziła pogadanki. Dzieci, wspierane przez wychowawców, wykonały także pracę plastyczną związaną z usłyszanym wierszem lub bajką. Najmłodsze, z oddziału przedszkolnego, odwiedziły szkolną bibliotekę i mogły także wypożyczyć do domu książkę, którą przeczytają im rodzice.

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• 3 października 2022r. obchodziliśmy w klasie III Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Głównym celem było propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Z przykładami na mnożenie mierzyliśmy się w grach i zabawach. Przygotowane rymowanki pozwoliły nam zapamiętać trudne przykłady.

Agnieszka Elwertowska

• Dzień Chłopaka

• 30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka. Ten dzień w szkole obchodzono bardzo miło i słodko.

Dziewczęta z poszczególnych klas stanęły na wysokości zadania  i zaplanowały niespodzianki, konkursy, quizy, które na pewno na długo pozostanie w pamięci solenizantów.

Było więc nie tylko miło, ale i śmiesznie.

Z okazji Dnia Chłopaka Daję Ci dzisiaj swoje życzenia Niech się Twe życie na lepsze zmienia. Wielu przyjaciół, mnóstwo miłości ludzkiej przyjaźni i życzliwości. Życzą dziewczynki z klasy O a i Pani Beata Kowalewska.

Z tej okazji dzieci z Oddziału Przedszkolnego O a były 28 września w sali zabaw w Lipnie, w Promyczku oraz 30 września w klasie świętowaliśmy jedząc słodki poczęstunek.

Odział przedszkolny Ob świętował Dzień Chłopaka. Dziewczynki złożyły życzenia i obdarowany chłopców upominkami.

30 września dziewczęta z klasy III nie zapomniały o swoich klasowych kolegach. Z okazji Dnia Chłopaka złożyły im życzenia oraz wręczyły upominki - imienne długopisy i słodkie batony. A jacy są nasi chłopcy? Wiadomo, że czasem z nich niezłe urwisy. Czasem się wygłupiają i i zaczepiają dziewczyny, ale mimo to ich lubimy. Obchody Dnia Chłopaka minęły w sympatycznej i miłej atmosferze.

Nauczyciele klas 0-III