• Wybory Samorządu Uczniowskiego

• 21 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Każdy z uczniów i nauczycieli mógł oddać głos na swojego kandydata. Głosami szkolnych wyborców przewodniczącym szkoły został Jakub Graczykowski z klasy VIII, zastępcą przewodniczącego została Natalia Kłaniecka z klasy IV, sekretarzem został Michał Tyburski z klasy VI. Członkowie samorządu to: Kamila Kilanowska z klasy VII i Justyna Jesionowska z klasy V. Gratulujemy serdecznie nowym szkolnym władzom i życzymy owocnej pracy.

Krzysztofa Grzywinska

• Witamy Jesień

• 23 września 0b przywitała Pierwszy Dzień Jesieni ciekawymi zadaniami i pracami.

23 września dzieci z Oddziału Przedszkolnego O a obchodziły Pierwszy Dzień Jesieni. Wspólnie zrobiliśmy kącik Dary Jesieni oraz dzieci wykonały piękne prace plastyczne.

• WSZYSTKIE ŚMIECI SĄ NASZE! - Sprzątanie Świata 2022

• W piątek 16 września, uczniowie naszej szkoły biorąc udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie świata" wzięli się do roboty i usunęli śmieci zalegające w naszej okolicy.
            Celem "Sprzątania świata" jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska - poczynając od uprzątania śmieci, poprzez promocję i stosowanie selektywnej zbiórki odpadów po długofalowe, rozbudowane programy ekologiczne.
            Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów naszej szkoły nazbieraliśmy wiele worków pełnych odpadów.

Krzysztof Lewandowski

• Międzynarodowy Dzień Kropki

• Rokrocznie, 15 września niemal na całym świecie obchodzony jest dzień kropki. To święto kreatywności, odwagi i współpracy. Tego dnia w szkole uczniowie tworzyli prace, których motywem przewodnim była kropka.

Jak pokazują badania, łączące ekspresję twórczą z kreatywnością, swoboda i otwartość stanowią klucz do powstawania nietuzinkowych konceptów. Jego celem jest przypomnienie o wartości odwagi, potencjału twórczego i społeczności. Święto ma początek w wydanej w 2003 roku książki "The Dot" autorstwa Petera H. Reynoldsa. To historia dziewczynki, która uwierzyła w siebie dzięki nauczycielce plastyki. Ta zachęciła bohaterkę książki spełnienia swojego marzenia o malowaniu, słowami "Postaw kropkę i zobaczymy, co się stanie".

W naszej szkole uczniowie bawiąc się odkrywali swoje talenty i mocne strony. Powstały wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki. Obchody Międzynarodowego Dnia Kropki to wspaniały czas do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów i zaprezentowania ich światu, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent.

Arleta Kaczorowska

Oddział przedszkolny Oa i Ob

15 września dzieci z Oddziału Przedszkolnego O a i O b wspólnie obchodziły Dzień Kropki. Wykonywały ciekawe zadania, dopasowywały do cyferek kropki, szukały schowanych kropek, dopasowywały połówki kropek do siebie i wiele innych ciekawych rzeczy. Na koniec każdy miał zdjęcie w fotobudce.

• Tydzień dla Profilaktyki Chorób Zakaźnych

• W dniach 12 - 16 września 2022 r. w szkole została zorganizowana  akcja zainicjowana  przez Ministerstwo Edukacji i Nauki wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym pt. „Tydzień dla Profilaktyki Chorób Zakaźnych”.  Celem przedsięwzięcia było uświadomienie potrzeby dbania o własne zdrowie i najbliższych oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do jego ochrony. W ramach akcji zostały podjęte  następujące działania profilaktyczne:

1. Na zajęciach z wychowawcą prowadzono pogadanki oraz wyświetlano film edukacyjny pt. ,,Szczepienia. Profilaktyka chorób zakaźnych”.
            2. W holu szkoły została przygotowana tematyczna gazetka informacyjna.
            3.  Dla uczniów, stosownie do wieku, zostały przygotowane spotkania informujące o problemie chorób zakaźnych i skutecznym zapobieganiu zarażeniem się:
            • uczniowie kl.  0- III otrzymali dużo wiedzy w ramach spotkania z pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Lipnie
            • uczniowie kl. IV – VIII uczestniczyli w prelekcji i pokazie przygotowanym przez ratownika z Pogotowia Ratunkowego w Lipnie

W sytuacji intensywnego rozwoju chorób zakaźnych, także tych sezonowych, wiedza o zdrowiu to pierwszy krok do świadomej i trwałej zmiany postaw, w tym tych najbardziej podstawowych czyli higieniczno-sanitarnych.

Mariola Tkaczyk

• Spotkanie z policjantem

• 16 września 2022 r. odbyło się spotkanie uczniów klas 0 - III oraz przedszkolaków z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Lipnie.

Celem spotkania było poznanie przez uczniów zasad bezpieczeństwa w szkole i poza nią. Policjanci rozmawiali z dziećmi o podstawowych zasadach obowiązujących wszystkich uczestników ruchu drogowego. Podkreślili ważną rolę elementów odblaskowych, które każdy uczeń powinien posiadać. Przypomnieli również zasady jakie należy stosować w kontaktach z obcymi.

Mamy nadzieję, że dzięki wspólnej edukacji dzieci poznają zasady bezpieczeństwa a policjant będzie się kojarzył z osobą do której zawsze można zwrócić się o pomoc.

Mariola Tkaczyk