• Wiosenny ogródek

• Ciepły podmuch wiatru, gorące promyki słońca i soczysta zieleń to oznaki, że wiosna jest        z nami. Zawitała ona także do szkolnego ogródka, stworzonego przez uczniów klasy II.  Zanim jednak wiosenne kwiaty w pełni rozkwitną, uczniowie będą je starannie pielęgnować. Zależy nam aby ogródek zachwycał nas różnobarwnymi kwiatami. Realizując tematykę przyrodniczą uczniowie zdobywają i nabywają umiejętności plastyczne.

M. Kotańska-Chmielewska

• 21 marca - DZIEŃ WIOSNY

• 21 marca w naszej szkole obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Tego dnia dominowały barwy wiosenne zielony i żółty. Każda klasa przygotowała piękny strój Pani Wiosny, który został oceniony przez jury. W kategorii klas 0-III : I miejsce zajęła klasa IIIa, II miejsce klasa I i III miejsce klasa II. W kategorii klas IV - VIII: I miejsce zajęła klasa  V, II miejsce klasa IV i III miejsce klasa VIIIb. Cała społeczność uczniowska szkoły razem z młodszymi kolegami i koleżankami z przedszkola wyruszyła wiosennym korowodem aby pożegnać zimę i powitać cieplejszą i barwniejszą porę roku - WIOSNĘ. Zebraliśmy się na szkolnym boisku gdzie wybrani przez nas sędziowie rozprawili się z kukłą - Marzanną, paląc ją, a wszyscy gromkimi okrzykami pożegnali zimę, przywołując wiosnę.

Tego dnia w naszej szkole nie zabrakło również emocji sportowych. W rozgrywkach unihokeja I miejsce zajęła klasa V, II miejsce klasa VI, a III miejsce klasa IV.Turniej piłki nożnej rozgrywany była zarówno przez dziewczęta jak i chłopców. Wśród dziewcząt I miejsce zajęła klasa VII, II miejsce klasa VIIIb i III miejsce klasa VIIIa.  Chłopcy: I miejsce klasa VIIIa, II miejsce klasa VIIIb i III miejsce klasa VII. Najlepszym strzelcem u dziewcząt ex aequo zostały Marcelina Torbicka (kl.VII) i Zofia Hass (kl. VIIIa). Wśród chłopców również ex aequo najlepszymi strzelcami okazali się bracia Patryk Słabkowski (kl. VIIIa) i Jakub Słabkowski (kl. VIIIb).  Serdecznie wszystkim gratulujemy. Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny życzymy wiosennego nastroju i radości, ciepła, pogody ducha, słońca za oknem oraz optymistycznego spojrzenia na świat.

Z wiosennym pozdrowieniem Samorząd Uczniowski.

Oddział Przedszkolny - galeria

Klasa III a- galeria

• KĄCIK CZYTELNICZY

•   Dnia 7.03.2022r. powstał w naszej szkole KĄCIK CZYTELNICZY. Są w nim zgromadzone czasopisma i książki, po które uczniowie mogą sięgnąć na każdej przerwie i skorzystać z nich na miejscu lub wziąć je do domu, a po przeczytaniu oddać (nie trzeba tego nikomu zgłaszać). Jeśli ktoś ma w domu niepotrzebne książki, może je przynieść i postawić na półce. Na pewno znajdą się chętni do ich przeczytania.

Zapraszamy!

• Dzień Matematyki w kl. IV i V

• Dzień Matematyki w kl IV i V.

Zbliża się wiosna, pogoda zachęca do przebywania na świeżym powietrzu. To dobry moment, żeby pomyśleć o wyjeździe na wycieczkę. Uczniowie klasy IV i V  w ramach obchodów Dnia Matematyki, planowali  i obliczali koszt wyjazdu na wycieczkę jednodniową do Torunia i do Warszawy. Młodsi rozpoczęli zajęcia od dyskusji na temat: Dlaczego matematyka nazywana jest królową nauk?  Następnie pracując w grupach, rozwiązywali zadania, wyszukując potrzebne informacje umieszczone w Karcie pracy. Uczniowie klasy V korzystając z Internetu w telefonach,  wyszukiwali ceny biletów wstępu do  obiektów, które były zaplanowane do zwiedzania. Musieli policzyć, jaki jest koszt wycieczki dla jednego ucznia , a jaki dla całej 14 osobowej klasy. Wszyscy poradzili sobie z zadaniami bez kłopotu.

E. Wojciechowska

• Kangur 2022

• 17.03.2022 uczniowie naszej szkoły wzięli udział XXXI edycji  Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR 2022. Celem konkursu jest rozwój intelektualny dzieci i młodzieży, poprzez połączenie nauki z zabawą oraz upowszechnienie wiedzy matematycznej.Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Na jego rozwiązanie przeznaczone jest 75 minut. Uczniowie przystąpili do testów konkursowych w trzech kategoriach:Maluch – klasy 3 i 4;Beniamin – klasy 5 i 6;Kadet  – klasy 7 i 8.Każdy uczestnik konkursu otrzymał w nagrodę łamigłówkę logiczną.