Zachęcam uczniów klas I-III do udziału w MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM pn.: ,,Ilustracja do książki przeczytanej dziecku przez Rodzica”
I. Terebińska
Zachęcam uczniów klas I-III do udziału w MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM pn.: ,,Ilustracja do książki przeczytanej dziecku przez Rodzica”
I. Terebińska
Dzień Kobiet w Oddziale Przedszkolnym O a.
Ósmego marca, marcowy wiatr z odświętną miną do miasta wpadł.
Wpadł do kwiaciarni przed ósmą tuż i kupił bukiecik z tysiąca róż.
Wszyscy zdumieni patrzyli nań. Dla kogo te kwiaty?
Dla wszystkich pań.
Koło przystanku przystanął wiatr i wszystkim paniom podarował kwiat.
Dziś dzieci z Oddziału Przedszkolnego 0 a tak miło spędzały Dzień Kobiet.
Beata Kowalewska
Klasa 1
Dzień Kobiet w szkole może być obchodzony na wiele różnych sposobów, u nas był wyjątkowy ponieważ:
w ten dzień to Kobiety powinny być na pierwszym miejscu i czuć się wyjątkowo. W naszej klasie rozpoczęły się Wybory Miss, oczywiście pod czujnym okiem Jury, którymi byli chłopcy. Pierwszy tytuł do zdobycia to „Miss Równowagi”, kiedy to dziewczynki przechadzały się po czerwony dywanie niczym modelki. Kolejna konkurencja to „Najbardziej Roześmiana Miss”, kandydatki musiały śmiać się po cichu, głośno, ale też jak królewna, czy nawet czarownica. Potem przyszedł czas na „Najbardziej Rozskakaną Miss”, "Szybkiego liczenia”, ,,Rozśpiewaną Miss . Kandydatki otrzymały dyplomy oraz upominki od chłopców. Ten dzień upłynął nam bardzo miło i wesoło. Podsumowując nasze dziewczynki są piękne, mądre oraz wesołe i to najważniejsze.
Angelika Bejger
Arleta Kaczorowska
Rok 2023 obchodzimy jako Rok Mikołaja Kopernika (1473-1543) – wybitnego astronoma, matematyka, prawnika, lekarza i ekonomisty, który udowodnił teorię heliocentryczną w poświęconym temu dziele „De Revolutionibus orbium coelestium" ("O obrotach sfer niebieskich”). Pierwszego marca uczniowie z klas VII naszej szkoły wraz z opiekunami: p. A. Szablewska, p.K. Grzywińska udali sie na wycieczkę do Torunia, rodzinnego miasta tego uczonego. Wizytę w mieście, zaczęliśmy od zwiedzania Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, gdzie uczniowie w atrakcyjny sposób mogły poznawać podstawy fizyki, chemii, czy matematyki. Następnie udaliśmy się na spacer po starym mieście, odwiedziliśmy Katedrę Świętych Janów, w której został ochrzczony Mikołaj Kopernik, przeszliśmy pod Dom Mikołaja Kopernika, w którym znajduje się muzeum i oczywiście udaliśmy się pod Pomnik Mikołaja Kopernika. Miłym akcentem kończącym wizytę w Toruniu był pobyt w kręgielni. Czas spędzony w kręgielni dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń i emocji, okazał się fantastycznym sposobem aktywności ruchowej, współzawodnictwo na torze okazało się świetną zabawą.
Krzysztofa Grzywińska
Anna Szablewska
Agnieszka Falkowska
Koniec lutego to dobry czas na posumowanie wiadomości jakie zdobyliśmy podczas zajęć poświęconych wielkiemu uczonemu jakim był Mikołaj Kopernik. Naszą klasę zdobi galeria prac pt.:,, Portret Mikołaja Kopernika”. Uczniowie dzisiejszego dnia na chwilę przenieśli się w czasie spotykając z tą niezwykłą postacią, poznając cały jego życiorys. Jednym z zadań było stworzenie układu słonecznego, z tym zadaniem uczniowie poradzili sobie świetnie. Dzisiejsze zajęcia sprawiły dużo radości i zabawy a przy tym dostarczyły dawkę wiedzy pierwszakom.
Angelika Bejger
Arleta Kaczorowska
Agnieszka Falkowska
Dnia 23.02.2023 uczniowie klas IV,VI i VIII wybrali się na wycieczkę do Torunia. Na początek odbyliśmy spacer po starówce śladami Kopernika, zwiedziliśmy także Dom Kopernika, gdzie uczniowie poza oglądaniem ekspozycji obejrzeli także film „Mikołaj Kopernik w Toruniu” w kinie 4D. Później pojechaliśmy na lodowisko, gdzie uczniowie uczyli się jazdy na łyżwach. Zmęczeni ale szczęśliwi, bez kontuzji udaliśmy się na małe co nie co i wróciliśmy do domu.
K.Lewandowski, A.Falkowska, A. Szablewska, A.Elwertowska
W ramach uczczenia Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół w Karnkowie zostali zaproszeni do biblioteki szkolnej na wystawę zabytkowych egzemplarzy książek. Najstarsza książka została wydana w 1843r., czyli 180 lat temu. Ponadto w szkole na holu pojawiły się gazetki ścienne przypominające o tym dniu.
W dniach 21-22.02.2023r. odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania w trzech kategoriach wiekowych. W wyłonieniu zwycięzców wspierała komisję p. Elżbieta Sulecka z Gminnej Biblioteki w Karnkowie.
W kl. I-III:
I miejsce: Zofia Piotrowska z kl. II
II miejsce: Alan Kowalski z kl. I
III miejsce: Filip Kosowski z kl. II i Julia Cieślińska z kl. III
W kl. IV-VI:
I miejsce: Laura Skonieczna z kl. VI
II miejsce: Natalia Robak z kl. V
III miejsce: Maja Graczykowska z kl. IV
W kl. VII-VIII:
I miejsce: Szymon Głowacki z kl. VIII
II miejsce: Jakub Graczykowski z kl. VIII
III miejsce Wiktoria Dykowska z kl. VIII
M. Marczewska
M. Mierzejewska
M. Złakowska
I. Terebińska
Projekt Edukacyjny" Co Słonko Widziało - Na Dziecięce Kłopoty...... Brzechwa " Ogólnopolski Projekt Edukacyjny Dzieci z Oddziału Przedszkolnego " 0 a" Zespołu Szkół w Karnkowie wykonały kolejne zadania z modułu II. Zapoznały się z wierszem Jana Brzechwy " Żuraw i czapla". Została przeprowadzona pogadanka na temat przyjaźni i koleżeństwa oraz emocji, jakie towarzyszą w życiu. Dzieci wykonały kartę pracy pt. "Połącz twarze dzieci z odpowiednimi emotikonami. Była też "Zabawa z lustrem" - przedstawienie emocji, zabawy pantomiczne. Wykonały również prace plastyczną "Moje emocje" oraz lizaka emocji. Na koniec wzięły udział w zabawie pt. "Weź To Czego Potrzebujesz".
Beata Kowalewska
Projekt edukacyjny "Co Słonko Widziało..... Na Dziecięce Kłopoty Brzechwa" POOBIEDNIE SPOTKANIA Z BRZECHWĄ- czytanie wierszy , opowiadań dzieciom przez rodziców. " Czytanie dzieciom i ograniczenie korzystania z mediów elektronicznych to najlepsza inwestycja w ich przyszłość" Rodzice dzieci z Oddziału Przedszkolnego Zespołu Szkół w Karnkowie wzięli udział w projekcie "Co Słonko Widziało.... Na Dziecięce Kłopoty Brzechwa" i zrealizowali następne zadanie z modułu II- POOBIEDNIE SPOTKANIA Z BRZECHWĄ. Przeczytali swoim dzieciom wiersze, następnie wysłali zdjęcia do projektu.
Beata Kowalewska
Projekt edukacyjny,, Co słonko widziało- Na dziecięce kłopoty... Brzechwa".Ogólnopolski Projekt Edukacyjny. Dzieci z oddziału przedszkolnego O b wykonały zadania z modułu II. Za poznały się z wierszem J. Brzechwy,, Kwoka". Została przeprowadzona pogadanka na temat,,Savoir- Vivre'u" oraz konsekwencji niewłaściwego zachowania. Dzieci wykonały kartę pracy pt.,, Połącz twarze dzieci z odpowiednimi emotikonami". Była również zabawa z lustrem- przedstawianie emocji. -zabawa pantomimiczna. Wykonano również pracę układanie z puzzli buziek. Na koniec dzieci wzięły udział w zabawie,, Weź to czego potrzebujesz".
Maria Szmidt
Projekt Edukacyjny" Co Słonko Widziało - Na Dziecięce Kłopoty...... Brzechwa " Ogólnopolski Projekt Edukacyjny Dzieci z Oddziału Przedszkolnego " 0 b"Zespołu Szkół w Karnkowie wykonały kolejne zadania z modułu II.Do tego zadania włączyli się rodzice którzy czytali swoim dzieciom wiersze Brzechwy. Ich udział odgrywa ważną rolę, gdyż może uchronić dziecko przed uzależnieniem od komputera i telewizji oraz dostarczyć pozytywnych wrażeń i doznań poprzez codzienny kontakt z literaturą.
Maria Szmidt
Powered by aSc EduPage