• Narodowe czytanie

          • Uczniowie klasy VII i VIII naszej szkoły, w dniu  07.09.2023r. uczestniczyli w 12 odsłonie Narodowego Czytania. Wydarzenie odbyło się w Parku w Radomicach, a organizatorem spotkania była Biblioteka Publiczna Gminy Lipno z/s w Radomicach. Fragmenty lektury „Nad Niemnem” - Elizy Orzeszkowej, zostały  przedstawione  między innymi przez uczniów i dyrektorów gminnych szkół. Naszą szkołę w piękny i barwny sposób reprezentowali: Pan dyrektor Wojciech Frymarkiewicz i uczennica  klasy VII Laura Skonieczna.  Dziękujemy za miłe wrażenia i przemyślenia.

            Czytanie książek daje wiele korzyści.  Książki  - relaksują, poszerzają wiedzę, dają poczucie dobrze wykorzystanego i mile spędzonego czasu. Czytajmy książki….

            galeria

               

                 W pięknych okolicznościach przyrody i przy niezwykle sprzyjąjącej pogodzie uczniowie klasy II przyłączyli się do akcji społecznej propagującej znajomość literatury narodowej. W tym roku mogliśmy zapoznać się z fragmentem dzieła jakim jest ,,Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. Uczniowie wysłuchali fragmentu dotyczącego Cecyli i Jana oraz ich życia, następnie odbył się klasowy Quiz.

                W ten sposób nasza klasa dołączyła do pokaźnej liczby miejsc, które podjęły uczestnictwo w ,,Narodowym Czytaniu"

            Angelika Bejger

            Arleta Kaczorowska

            galeria

             

          • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

          • 4 września to dla wszystkich uczniów i nauczycieli dzień rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

             

            W naszej szkole uroczysty apel rozpoczynający nowy rok szkolny 2023/2024 odbył się na holu szkoły.                Z uśmiechem na twarzy i w galowych strojach stawili się dziś nasi uczniowie i nauczyciele. 

            Przybyłych na uroczystość powitał pan dyrektor Wojciech Frymarkiewicz. Wszystkim zgromadzonym pan dyrektor życzył, aby nowy rok szkolny był pełen sukcesów, ciekawych wyzwań edukacyjnych i rozwijających doświadczeń.

            Nauczycielom życzymy pozytywnej energii, uczniom sukcesów w zdobywniu wiedzy i kolejnych umiejętności, natomiast rodzicom satysfakcjonującej ich współpracy ze szkołą. 

            galeria

             

          • Szkoła pełna talentów

          • Szanowni Rodzice!!!

            Nasze SZKOŁA ponownie przyłączyła się do akcji „Szkoły Pełne Talentów 2” dla naszej szkoły. Do wygrania jest mnóstwo atrakcyjnych nagród, dlatego zachęcamy wszystkich do wsparcia naszej szkoły.

            A jak to zrobić:

            Przy zakupach w Lidlu możecie otrzymać Państwo papierowe kupony "Talenciaki2", które możecie wrzucać do specjalnie przygotowanej skrzynki, którą znajdziecie w Sekretariacie szkoły i Bibliotece szkolnej lub samodzielnie zeskanować kod QR z kuponu.

            Liczymy na Państwa wsparcie i pomoc. Razem damy radę.

            Zapraszamy do udziału w akcji, która rozpoczyna się 1 września i trwać będzie do 19 listopada 2023r.

            Dziękujemy za wsparcie.

             

          • ,,Umiem pływać"

          • W drugim semestrze uczniowie klas II i III brali udział w projekcie powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” adresowanym do uczniów szkół podstawowych z klas I – III w całej Polsce. Raz w tygodniu dzieci wyjeżdżały na basen, gdzie pod czujnym okiem instruktora, pana Jakuba Rzymskiego nabywały podstawowe umiejętności pływania. Zajęcia umożliwiły dzieciom rozwijanie i podnoszenie sprawności fizycznej. Uczestnictwo w programie wpłynęło także na zachęcenie do systematycznego uprawiania sportu oraz prowadzenie zdrowego i aktywnego stylu życia. 

                                                                                                    Małgorzata Wysocka

            galeria

          • Wizyta pani pszczelarki

          • Dnia 21 czerwca uczniowie klasy 1 uczestniczyli w niezwykłych zajęciach prowadzonych prze Panią Katarzynę Wojciechowską – prezes Dobrzyńskiego Koła Pszczelarskiego oraz mamą naszych klasowych bliźniakówJ. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o życiu pszczół. Pani Katarzyna z wielka pasją przekazała nam swoją wiedzę. Pokazała nam prawdziwe pszczoły, ramki, narzędzia wykorzystywane w codziennej pracy. Oczywiście nie zabrakło degustacji. Serdecznie dziękujemy pani Kasi za miłą wizytę i poświęcony czas.

            A.Bejger

            galeria

          • Wycieczka do lasu

          • Dnia 20 klasa I i II wraz z opiekunami  wyjechali na wycieczkę do leśniczówki . Na początku odbyły się zajęcia z panem leśniczym – uczniowie poznali specyfikę tego zawodu. Zdobyli kolejną dawkę wiedzy o otaczającym nas świecie przyrody, a w szczególności życia w lesie. Przyszedł czas na ognisko i samodzielne upieczenie kiełbasek. Oprócz spaceru po lesie i smacznej kiełbaski,  był czas na wspólne gry i zabawy na świeżym powietrzu. Dobra zabawa, cudna pogoda, super towarzystwo – wycieczka udana.

            A.Bejger

            M.Wysocka

            M.Dąbrowska

            K.Gabrychowicz

            galeria

          • Dzień Pustej Klasy

          • W piątek 16 czerwca uczniowie klasy I wraz z przedszkolakami  przystąpili  do międzynarodowej akcji „Dzień Pustej Klasy”, która zachęca, aby w tym dniu zajęcia odbywały się na świeżym powietrzu. Uczniowie  tego dnia porzucili swoją klasę. Zajęcia odbyły się na zielonej trawce, gdzie uczniowie  mogli wziąć udział w różnorodnych aktywnościach. Odbyły się: sportowe zmagania na torze przeszkód, zabawy z chustą animacyjną, malowanie farbami na folii pomiędzy drzewami. Nie zabrakło także małej przekąski w piknikowej formie. Pogoda dopisywała, a dzieci z radością brały udział w proponowanych zabawach. Widać było radość na twarzach uczniów. Wszyscy spędzili cudowny czas w otoczeniu przyrody.

                                                                                                                                                                      Angelika Bejger

            galeria

          • Wycieczka Kraków - Kalwaria Zebrzydowska - Wieliczka

          • W dniach 6 – 7 czerwca uczniowie klas 4-8  wybrali się na wycieczkę szkolną ,,Śladami dziedzictwa narodowego” w programie Poznaj Polskę.

            Pod krakowskim Barbakanem powitała nas pani przewodnik Iwona i ruszyliśmy. Pierwszym punktem programu był Historyczny Zespół Miasta. Z uwagą mijaliśmy Bramę Floriańską, Sukiennice, Kościół Mariacki, Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zatrzymaliśmy się na chwilę wspomnień pod oknem papieskim na ul. Franciszkańskiej. Następnie udaliśmy się na Zamek Królewski na Wawelu do Skarbca Koronnego. Stanowi on symbol suwerenności Królestwa Polskiego i Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Jest miejscem przechowywania insygniów władzy królewskiej oraz symboli suwerenności takich jak chorągwie ze znakami państwowymi.  Tam także mogliśmy zobaczyć trofea i znaki chwały wojennej polskiego oręża. Szczególną uwagę zwróciliśmy na odznaki zaszczytne  króla Jana Sobieskiego, pogromcy Turków i twórcy wiktorii wiedeńskiej. Nie zabrakło klejnotów i naczyń królewskich, bogato zdobionych złotem, srebrem i drogocennymi kamieniami szlachetnymi. Cała ekspozycja świadczy o świetności państwa polskiego i stanowi niezwykłą pamiątkę historyczną.

            Kolejnym punktem zwiedzania była Katedra, miejsce koronacji i pochówku  królów Polski oraz osób zasłużonych dla ojczyzny. Z bliska zobaczyliśmy serce Wawelu czyli potężny Dzwon Zygmunta. Dotknęliśmy lewą ręką , aby spełniły się nasze marzenia.  Oczywiście nie mogło zabraknąć odwiedzin u Bazyliszka. Czując zapach smoczej siarki wyjechaliśmy do Kalwarii Zebrzydowskiej na zasłużony odpoczynek.

            Kalwaria Zebrzydowska to piękny, zabytkowy zespół architektoniczno-krajobrazowy wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

             Następnego dnia, wypoczęci i pełni sił, wyruszyliśmy do Wieliczki. Tam spotkaliśmy się  z naszym górniczym przewodnikiem  i wyruszyliśmy w podziemny świat kopalni soli. Byliśmy 135 m pod ziemią. Pokonaliśmy 800 schodków. Na trasie widzieliśmy niespotykane na powierzchni krajobrazy solankowe jeziora i przepiękne podziemne komory, w tym niepowtarzalną Kaplicę św. Kingi. Poznaliśmy dawne narzędzia  i maszyny górnicze oraz stosowane w przeszłości metody wydobycia i transportu soli. Po zwiedzaniu, tym razem windą, wyjechaliśmy na powierzchnię i ruszyliśmy w drogę powrotną. Zmęczeni, ale pełni wrażeń, wróciliśmy do Karnkowa.

            Wyjazd był wspaniałą lekcją historii. Wszystkie poznane miejsca  świadczą o naszej bogatej kulturze i stanowią przykład dziedzictwa narodowego. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tej historii. Organizatorami wycieczki byli: p. Mariola Tkaczyk, p. Agnieszka Elwertowska, p. Agnieszka Falkowska, p. Krzysztof Lewandowski.

            Mariola Tkaczyk

            galeria