• Ślubowanie klas pierwszych

• Co roku w naszej szkole ma miejsce wydarzenie szczególnie ważne dla uczniów kl. I SP – przyjęcie w poczet braci uczniowskiej. Dnia 4 listopada pierwszaki obchodziły swoje pierwsze wielkie święto. Aby  mogły stać się prawdziwymi uczniami, musiały wykazać się swoimi umiejętnościami, dlatego pod kierunkiem wychowawczyni Pani Marii Szmidt i asystenta – Pani Doroty Wacławiak wytrwale uczyły się wierszy i piosenek oraz ćwiczyły taniec – „Trojak”. Wszystkie dzieci były bardzo dzielne i doskonale poradziły sobie  z zadaniami, po czym otrzymały gromkie brawa. Swój pierwszy ważny egzamin zdały na szóstkę i mogły przystąpić  do uroczystego ślubowania i pasowania na ucznia, uwieczniając to wydarzenie odciskiem palca w kronice szkoły. Na tak ważnej uroczystości nie mogło zabraknąć też gości. Wśród przybyłych gościli: Dyrekcja szkoły, przedstawiciele Urzędu Gminy Lipno, nauczyciele, rodzice oraz starsi i młodsi koledzy i koleżanki. Po uroczystości pierwszaki oraz zaproszeni goście udali się na słodki poczęstunek.

opracowała: Dorota Wacławiak

• Profilaktyka

• 26 października uczniowie klas II gimnazjum wzięli udział w zajęciach profilaktycznych „Bądź bezpieczny w dobie  HIV/AIDS. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez p. Katarzynę Marczewską z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Lipnie. Prelekcja prowadzona była przez p. Romana Latoszyńskiego edukatora do spraw profilaktyki HIV/AIDS.

opracowała: Wioletta Drożyńska

• Wycieczka do Torunia

• Toruń to miasto wielu atrakcji. Uczniowie klas drugich SP i oddziału przedszkolnego 25 października 2016 r. odwiedzili Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, gdzie w formie zabawy mieli możliwość poznać znaczenie nauki, techniki i kultury w życiu codziennym współczesnego człowieka. Potem przenieśli się w świat magicznych opowieści o Toruniu i jego historii. W Domu Legend Toruńskich, który jest połączeniem interaktywnego muzeum i teatru dzieci mogły czynnie uczestniczyć w opowieści najpopularniejszych legend o Toruniu. Wycieczka zakończyła się zakupem toruńskich pierników i wspólnym zdjęciem pod pomnikiem Mikołaja Kopernika.

opracowała: Małgorzata Wysocka

• Wyjazd do Włocławka

• Najciekawiej przedstawiona teoria nie jest w stanie zastąpić praktyki i naocznej obserwacji. W dniu 18. 10. 2016r. uczniowie trzecich klas naszego gimnazjum wzięli  udział w pozaszkolnych zajęciach technicznych, których celem było zwiedzanie Elektrowni  Wodnej we Włocławku. Na miejsce dojechaliśmy autobusem szkolnym. Zanim jednak trafiliśmy do elektrowni, wraz z przewodnikiem PTTK udaliśmy się  do multimedialnego Muzeum Męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki, zapaliliśmy znicze przy Pomniku ku Jego czci i miejscu, gdzie zginął męczeńską śmiercią. Przewodnik opowiedział nam o warunkach geograficznych, a także faunie i florze zalewu. Po terenie elektrowni oprowadzała nas, będąca jej pracownikiem, Pani przewodnik.  Opowiadanie o urządzeniach elektrowni, procesie wytwarzania energii oraz historii zaciekawiło wszystkich. Bez wątpienia jedną z większych atrakcji tej wycieczki była możliwość wędrówki  korytarzami wewnątrz zapory wiele metrów poniżej poziomu zalewu oraz wejście  do wnętrza pracującego generatora. Po dużej dawce emocji, dostarczonej przez niezwykłe muzeum i zwiedzanie zapory, bezpiecznie wróciliśmy do szkoły na dalszą część zajęć lekcyjnych.

opracował : Krzysztof Gabrychowicz

• Dzień Edukacji Narodowej

• Dzień Nauczyciela to czas, w którym szczególnie pięknie wyrażamy swoja wdzięczność naszym nauczycielom i wychowawcom. Z tej okazji dnia 13 października 2016 roku odbyła się uroczysta akademia. Uroczystość miała charakter olimpiady, a zawodnikami byli nauczyciele startujący w różnych dyscyplinach. Wszyscy stanęli na podium, każdy najlepszy w swojej dyscyplinie zdobył medal Mistrza. Uczniowie SP i PG  wraz z życzeniami zaprezentowali swoje talenty w roli śpiewaków, tancerzy, kabareciarzy, muzyków i sportowców wprowadzając wszystkich w wyśmienity nastrój. Na ręce nauczycieli i wszystkich pracowników swoje podziękowania i życzenia złożył również Pan Dyrektor Wojciech Frymarkiewicz.

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego PG

• Do głosowania w wyborach do Samorządu Uczniowskiego w PG w Karnkowie przystąpiło 183 uczniów i 18 nauczycieli. W wyniku głosowania przewodniczącym SU został Jakub Durniat - ucz. kl. IIIc z liczbą głosów - 62, zastępcą przewodniczącego został Mikołaj Złakowski – ucz. kl. IIIa – z liczbą głosów – 45 oraz Kamila Dąbrowska - ucz. kl IIIb, która zdobyła 43 głosy i będzie pełnić funkcję sekretarza i skarbnika w szkolnym SU.

• Debata kandydatów do SU

• W związku z wyborami do Samorządu Uczniowskiego w PG kandydaci postanowili stanąć do „walki na słowa” i wziąć udział w debacie. Uczestnicy odpowiadali na tematy dotyczące wizji szkoły. Każdy przedstawił swój program. Kandydatami byli:, Mikołaj Złakowski – ucz. kl. IIIa, Jakub Durniat - ucz. kl. IIIc, Paulina Zdrojewska - ucz. kl.IIa i Aneta Sumowska – ucz. kl. IIc.

opracowała: Mariola Tkaczyk

• Bezpieczny uczeń

• Odbyła się lekcja bezpiecznych zachowań. Uczniowie kl. 0 – III spotkali się z przedstawicielami policji: asp. szt. Małgorzatą Małkińską oraz naszym dzielnicowym Cezarym Jaromirskim. Celem tego spotkania było poznanie zasad poruszania się po drogach i zachowania się w miejscach publicznych. Uczniowie poznali także „przepis na wspaniałego ucznia”.

opracowała: Mariola Tkaczyk