• „Czy to jutro, czy to dziś wszystkim jest potrzebny miś”

          • 1 grudnia 2016r. w naszej szkole świętowaliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tradycyjnie uczniowie klas młodszych przynieśli do szkoły swoje ulubione maskotki. Różnokolorowe, mięciutkie, puchate, małe i całkiem duże misie towarzyszyły dzieciom podczas lekcji i wspólnej zabawy.

             Na początku uroczystości została przedstawiona ciekawostka dotycząca historii pluszowego misia. Zaproszony gość p. A. Frymarkiewicz odczytała dzieciom bajkę pt. „Masza i niedźwiedź”. Podczas dalszego świętowania 114 urodzin Pluszowego Misia dzieci brały udział w zabawach. Uroczystość została zakończona rozdaniem nagród dla laureatów konkursu plastycznego, pt: „Mój przyjaciel Miś”. Do organizatorów wpłynęło wiele pięknych prac. Pomysłowość i precyzja wykonania prac jest godna  podziwu. Przyznano trzy nagrody główne oraz trzy wyróżnienia.

            Laureaci konkursu plastycznego;

            miejsce I - Jakub Sikorski  klasa IIb

            miejsce II - Michał Tyburski klasa 0

            miejsce III - Marcel Kowalski klasa IIa

            miejsce IV - Zuzanna Ziemlewicz klasa I

            miejsce V - Jakub Romianowski kasa IIIa

            miejsce VI - Aleksandra Ryczkowska klasa III b

            Serdecznie dziękujemy uczniom za zainteresowanie oraz rodzicom za wsparcie dzieci podczas wykonywania prac konkursowych. Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują panu Krystianowi Kowalskiemu z hurtowni książek w Skępem za sponsorowanie nagród. Organizatorami obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia były panie ze świetlicy szkolnej naszej szkoły, p. W. Drożyńska, p. D. Wacławiak i p. A. Więczkowska.

                                                                                                      opracowała: A. Więczkowska

            galeria

          • „Mistrz pięknego czytania”

          • Dnia 30 listopada 2016 roku w naszej szkole, odbył się konkurs czytelniczy pod tytułem „Mistrz pięknego czytania”, który był adresowany do uczniów klas II i III SP.

            Celem konkursu była popularyzacja książek i czytelnictwa, kształcenie umiejętności pięknego czytania oraz rozwijanie aktywności czytelniczej.

            Pierwszym etapem konkursu były eliminacje klasowe. Podczas nich wychowawcy klas wyłonili osoby najlepiej czytające, które reprezentowały klasę podczas konkursu. Drugim etapem był konkurs szkolny, który składał się z dwóch części. Podczas zmagań konkursowych uczestnicy najpierw zaprezentowali tekst literacki, który wcześniej sami wybrali, a później losowo wybrany fragment książki o tematyce związanej z misiem, przygotowany przez organizatorów. Czas czytania każdego tekstu nie mógł przekroczyć 2 minut.

            Ocenie podlegała umiejętność poprawnego, płynnego i wyrazistego czytania z odpowiednio dostosowaną intonacją, mówiąc krótko – pięknego czytania.

             Uczniowie wytypowani w eliminacjach klasowych prezentowali swoje umiejętności czytelnicze przed komisją w składzie: Pani Wicedyrektor – Elżbieta Wojciechowska,  Pani Wioletta Drożyńska, Pani Mirosława Marczewska

            W konkursie brali udział:

            -  z klasy II a:

            • Szymon Głowacki

            • Aleksander Paśniewski

            -  z klasy II b:

            •  Wojciech Borkowski

            • Julia Wieczorek

            -  z klasy III a:

            • Marlena Kaczorowska

            • Kacper Sochocki

            -  z klasy III b:

            • Marzena Dudzińska

            • Aleksandra Ryczkowska

            Po wysłuchaniu uczestników, komisja z trudem wyłoniła troje zwycięzców, gdyż poziom czytelnictwa, jaki zaprezentowali uczniowie, był bardzo wysoki. I tak zwycięzcami zostali:

            • miejsce I – Kacper Sochocki, kl. III a

            • miejsce II – Marzena Dudzińska, kl. III b

            • miejsce III – Aleksandra Ryczkowska, kl. III b

            Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz zakładki do książek, a zwycięzcy – nagrody książkowe, ufundowane przez p. Krystiana Kowalskiego z hurtowni książek w Skępem. Nagrody oraz dyplomy zostały wręczone przez Panią Wicedyrektor Elżbietę Wojciechowską na uroczystości Światowego Dnia Pluszowego Misia. Organizatorami szkolnego konkursu czytelniczego pt.: „Mistrz pięknego czytania” były: p. D. Wacławiak i p. A Więczkowska.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

            Opracowała: Dorota Wacławiak

            galeria

          • STOP papierosom

          • Jak każdego roku, pod koniec listopada w naszej szkole miała miejsce akcja profilaktyczna informująca o szkodliwości palenia papierosów. Podczas przerw na korytarzu, uczniowie mają okazje obejrzeć gazetkę i plakaty związane z ta akcją.

             opracowała Wioletta Drożyńska

            galeria

          • „Ratunku smok” - warsztaty

          • W piątek - 25 listopada w naszej szkole odbyły się warsztaty dla dzieci. Spotkanie pt. „Ratunku smok” poprowadził ks. Łukasz Piórkowski   (ksiądz Łukasz znany jest z prowadzenia programu katolickiego dla dzieci „Ziarno” w TVP 1). Dzieci z radością przyjęły gościa i aktywnie  uczestniczyły w spotkaniu.

            opracowała: Grażyna Gola

            galeria

          • Andrzejki

          •  Wszyscy uwielbiamy się bawić. Wieczór andrzejkowy jest ku temu wyborną okazją 24 listopada Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej i Gimnazjum uczynił ten wieczór niesamowitym. Oprócz największych tanecznych przebojów ostatnich miesięcy, na każdego z uczestników czekały także wróżby. Andrzejkowe szaleństwo trwało do 18.00. Impreza była bardzo udana. Wszyscy wychodzili zadowoleni, z nadzieją, że to nie ostatnia taka dyskoteka.  

            opracowała: Grażyna Gola

            galeria

          • „Mówimy wierszem”

          • Dnia 19 listopada 2016 r. odbył się V Konkurs Interpretacji Teatralnej „Mówimy wierszem”. Naszą szkołę reprezentowały dwie dziewczynki z oddziału przedszkolnego:  Gabriela Redecka i Nikola Wiśniewska, przygotowane przez p. Angelikę Bejger, p. Annę Frymarkiewicz oraz rodziców.  Dziewczynki prezentowały utwory należące do kanonu poezji dla dzieci.  Ocenie podlegały: dykcja, mimika, interpretacja utworu, wyraz artystyczny, dobór repertuaru, strój i rekwizyty.

            Gabrysi  Redeckiej przyznano wyróżnienie. Dziewczynki otrzymały dyplomy oraz upominki.  Gratulujemy.

             opracowała: Angelika Bejger

            galeria

          • Samoocena u dzieci a style wychowawcze rodziców

          • 14 listopada rodzice uczniów Szkoły Podstawowej wzięli udział w spotkaniu z mgr Reginą Strulak – psycholog z PPP w Lipnie. Spotkanie poświecone było różnym stylom wychowawczym, roli rodziców w skutecznym motywowaniu oraz akceptacji wad i zalet swoich dzieci. Aby podkreślić spójność działań domu rodzinnego i szkoły w spotkaniu uczestniczyli także nauczyciele.

            opracowała: Mariola Tkaczyk

          • „Ja i moja książka – czytać można wszędzie”

          • Czytanie to piękna umiejętność. Aby zachęcić uczniów do częstych spotkań z książką w naszej szkole został zorganizowany fotograficzny. Uczniowie, zwłaszcza Szkoły Podstawowej przynieśli wiele interesujących zdjęć. W poniedziałek 14 listopada odbyła się wystawa prac konkursowych. Obejrzeli ją uczniowie oraz rodzice odwiedzający szkołę z racji wywiadówki.

            Dziękujemy rodzicom za mobilizację dzieci oraz wsparcie w realizacji zajęć. Organizatorem konkursu był Samorząd Uczniowski PG i pedagog SP.

            opracowała: Mariola Tkaczyk

            galeria

          • „Śniadanie daje moc!”

          • W ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania, w dniach 7-8 listopada 2016 r.  uczniowie Szkoły Podstawowej w Karnkowie wzięli udział w akcji „Śniadanie daje moc!" Ze względów organizacyjnych przeprowadzono tę akcję w ciągu dwóch godzin lekcyjnych. Podczas lekcji j. angielskiego  uczniowie przypomnieli sobie nazwy produktów spożywczych w j. angielskim,  ułożyli piramidę żywieniową i hasło akcji w j. angielskim ,,Breakfast gives power!" a także sporządzili przepisy na zdrową sałatkę owocową i musli.  Podczas lekcji gddw zostało omówionych 12 zasad zdrowego stylu życia (były one przypomnieniem ważnej roli śniadania, zwłaszcza dla młodych, rozwijających się organizmów), oraz wspólnie przygotowano i spożyto wszystkie posiłki. W zorganizowaniu akcji, wsparli nas rodzice naszych uczniów. Dzięki nim na naszych szkolnych stolikach śniadaniowych znalazły się wszystkie produkty potrzebne do przygotowania kolorowych kanapek, sałatki owocowej i musli. Nie zabrakło równie soków, mleka oraz jogurtów. Odbył się nawet klasowy konkurs na kanapkę mistrza pt, Master Sandwich”. Wszystkie te działania z pewności przyczyniły się do utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych uczniów, ale również wzmocniły integrację szkolnej społeczności.

            opracowała: Agnieszka Falkowska

            galeria

             

          • Dopalacze

          • W ramach działań z zakresu profilaktyki uzależnień 8 listopada odbyła się prelekcja dla klas III gimnazjum na temat zagrożeń związanych z dopalaczami. Młodzież gimnazjalna uczestniczyła w prelekcji prowadzonej przez sierż. szt. Małgorzatę Małkińską – oficera prasowego KPP w Lipnie.

            Opracowała: Wioletta Drożyńska