Wesołych Świąt Wielkanocnych życzą uczniowie Oddziału Przedszkolnego.
Dzieci z Oddziału Przedszkolnego uczestniczyły w lekcji języka angielskiego poświęconej Wielkanocy ( ang. Easter).
Paulina Jaworska
Wesołych Świąt Wielkanocnych życzą uczniowie Oddziału Przedszkolnego.
Dzieci z Oddziału Przedszkolnego uczestniczyły w lekcji języka angielskiego poświęconej Wielkanocy ( ang. Easter).
Paulina Jaworska
Powitanie Wiosny!
Uczniowie z klas 0-III wzięli udział w konkursie na ,,Najładniejszy wiosenny strój”. Wśród dzieci nie zabrakło kwiecistej Pani Wiosny, bocianów, motyli, przebiśniegów i krokusów. Wszyscy mile spędzając czas, pięknie się zaprezentowali, rozjaśniając szkołę tysiącem barwnych odcieni. Zwycięzcom gratulujemy!
Lucyna Lorek
Małgorzata Kotańska- Chmielewska
W tym roku klasy IV – VIII świętowały nadejście wiosny przygotowując wiosenne hasła i plakaty. Spośród nadesłanych prac, jury w składzie: pan dyrektor Wojciech Frymarkiewicz, pani wicedyrektor Elżbieta Wojciechowska oraz pani Iwona Terebińska, wyłoniło zwycięzców:
I miejsce klasa IV
II miejsce klasa V
III miejsce klasa VI
Wyróżnienie dla klasy : VII a i VII b.
Gratulujemy wszystkim i dziękujemy za zaangażowanie.
Samorząd Uczniowski
opiekun K. Grzywińska
Pierwszy Dzień Wiosny
Już w powietrzu wiosnę słyszę…
Czy ty też?
Serce patrzy w me zacisze…
Czy ty wiesz?
Świat wiośnieje, w słońcu cały,
W świtach zórz…
Wróble się rozświergotały:
„Cóż, czy już?”…………. J. Tuwim
Nasi uczniowie klas IV- VIII, mimo zdalnego nauczania nie zapomnieli o powitaniu Wiosny. Zapraszamy do obejrzenia sesji zdjęciowej Naszych Wiosenek.
Opiekun Samorządu Uczniowskiego
K. Grzywińska
Marzec – to czas, kiedy wszyscy z niecierpliwością oczekują nadejścia wiosny.
Uczniowie klasy I, pragnąć wyjść jej naprzeciw, założyli w sali własną hodowlę roślin. Dzieci przygotowały warsztat potrzebny do założenia zielonego ogródka: nasiona, cebule, doniczki, ziemię i narzędzia ogrodnicze. Rozmawialiśmy na temat etapu wzrostu roślin, warunków niezbędnych do ich rozwoju oraz zasad prawidłowej pielęgnacji.
W kwietniu w naszym ogródku zakwitły kwiaty.
Lucyna Lorek
Małgorzata Kotańska- Chmielewska
W tym roku z okazji Dnia Matematyki w naszej szkole uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w trzech konkursach. Mimo pandemii
i nauki zdalnej nasi uczniowie nie zawiedli. Komisja konkursowa
w składzie pan dyrektor Wojciech Frymarkiewicz, pani wicedyrektor Elżbieta Wojciechowska oraz nauczyciele matematyki Anna Szablewska i Krzysztof Lewandowski miała nie lada problem z wybraniem najlepszych prac konkursowych. Przy ocenie pracy pod uwagę brano pomysłowość, oryginalność, wkład pracy, a także jej estetykę i samodzielność.
Oto lista nagrodzonych i wyróżnionych w poszczególnych kategoriach konkursowych.
I miejsce – Dawid Ptasiński klasa VI
II miejsce - Szymon Głowacki klasa VI
- Krystian Naklicki klasa VIII
– Nikola Wiśniewska klasa IV
III miejsce - Karolina Ordak klasa VIII
- Aleksandra Ryczkowska klasa VIIb
- Dawid Jagielski klasa VIII
I miejsce - Mateusz Szablewski i Jakub Sikorski klasa VI
- Julia Kiełbowicz klasa VIIa
II miejsce - Martyna Mytowska klasa IV
III miejsce - Julia Wieczorek klasa VI
- Norbert Robak klasa VIIb
Wyróżnienie - Karolina Ordak klasa VIII
KATEGORIA KLASY IV-VI
I miejsce - Marcel Kowalski klasa VI
II miejsce - Jan Sochocki klasa VI
III miejsce - Mateusz Dąbrowski klasa IV
KATEGORIA KLASY VII-VIII
I miejsce - Karolina Ordak klasa VIII
- Krystian Naklicki klasa VIII
II miejsce - Patrycja Wołowska klasa VIIb
- Oliwia Graczykowska klasa VIII
III miejsce - Patrycja Naklicka klasa VIIb
- Dawid Jagielski klasa VIII
Gratulujemy nagrodzonym i dziękujemy wszystkim uczniom, którzy podjęli trud i zdecydowali się wystartować w konkursach.
Zapraszamy do galerii gdzie można zobaczyć prace uczniów.
Krzysztof Lewandowski
Hasło tegorocznego Dnia Kolorowej Skarpetki to „Co wnoszę do swojej społeczności?” Obchodzony on jest 21 marca, czyli dwudziestego pierwszego dnia trzeciego miesiąca.
Ta data nie jest przypadkowa, a odnosi się do obecności TRZECIEGO chromosomu w DWUDZIESTEJ PIERWSZEJ parze chromosomów, które składają się z łańcuchów DNA. Ten 3 chromosom jest odpowiedzialny za występowanie wady genetycznej, jaką jest Zespół Downa.
Akcja kolorowej skarpety ma na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat Zespołu Downa, propagowanie praw i dobra ludzi z tą wadą genetyczną i integrację z nimi. Niewiele nas różni od nich – tylko jeden dodatkowy, niepasujący chromosom, trzecia skarpeta, niebędąca w tym miejscu, co trzeba. Inny nie znaczy gorszy.
W tym roku tak do akcji przyłączyła się także klasa VIIb.
Krzysztof Lewandowski
Dzień Świętego Patryka (ang. St. Patrick’s Day) to narodowe święto Irlandii, które obchodzi się 17 marca. Podczas lekcji języka angielskiego, uczniowie klas 0-3 dowiedzieli się o tradycjach i symbolach związanych z tym świętem. Mnóstwo emocji dostarczyła zarówno bajka ,, How to catch a Leprechaun” ( ang. ,,Jak złapać Skrzata”)obejrzana przez klasy młodsze, jak i film animowany przedstawiający genezę tego święta ,w klasie trzeciej. Uczniowie wzięli udział w klasowym quizie wiedzy o symbolach tego irlandzkiego święta. Przygotowali również maski skrzatów, czterolistne koniczyny i kapelusze. Mnóstwo radości sprawiła im fotobudka, która pozwoliła każdemu z nich zamienić się w mitycznego Skrzata (ang.Leprechaun).
Paulina Jaworska
12 marca był Dniem Matematyki – królowej nauk. Z tej okazji odbyło się szereg działań podczas zajęć w klasie II a. Uczniowie do szkoły przenieśli plakaty, które przygotowali w domu właśnie na tą okazję .Szukaliśmy matematyki wszędzie: na zajęciach z edukacji polonistycznej ułożyliśmy hasła m.in.: „2 a na matematyce się zna” , „2 a matematykę tylko w głowie ma” „Matematyka jest jak kurz, jest wszędzie i już”.Na zajęciach muzycznych nauczyliśmy się piosenki o figurach. Na zajęciach ruchowym hitem okazała się zabawa 8 kratek, która na pewno pozostanie z nami dłużej. Uczniowie grali również w Karty Grabowskiego „Tabliczka mnożenia”. Święto zapowiada się u nas na dłuższe niż jednodniowe…Ponieważ uczniowie przekonali się ,że matematyka to nie tylko trudne zadania, suche liczby i abstrakcyjne figury, ale również znakomita zabawa i pasjonująca przygoda.
A.Bejger
Dzień Matematyki w klasie III był okazją do świetnej zabawy. Dzieci szukały matematyki na innych przedmiotach. Znalazły ją na j. polskim, zajęciach technicznych i plastycznych. Uczniowie zaprezentowali wiersze o matematyce wyszukane w internecie lub napisane z pomocą rodziców. Układali działania matematyczne z kolorowych sznurków. Rysowali Panią Matematykę pastelami. Po zajęciach wszyscy zgodnie uznali, że nauka może sprawiać przyjemność i być zabawna.
M.Wysocka
Dnia 12.03.21 r. W Oddziale Przedszkolnym obchodziliśmy Dzień Matematyki. Dzieci wykonywały zadania w kartach pracy oraz na tablicy interaktywnej. Kodowały za pomocą figur geometrycznych oraz podczas zabawy (np. kwadrat - przysiad, trójkąt - podskok, koło - obrót). Na koniec otrzymały dyplomy i medale. Miło i ciekawie spędziły ten dzień.
Beata Kowalewska
Klasy IV-V
W Dniu Matematyki w naszej szkole 12.03.21r uczniowie klasy IV i V, na lekcjach matematyki wykonali pracę plastyczną - figury geometryczne z wykałaczek. Następnie korzystając ze strony internetowej https://matzoo.pl/ rozwiązywali łamigłówki z zapałkami, typu: przesuń jedną zapałkę, aby otrzymać podaną cyfrę lub prawdziwą równość - zbierając ananasy. Większość uczniów bardzo szybko zebrała 10 ananasów.
https://matzoo.pl/lamiglowki/40 - poziom 1 - rozgrzewka,
https://matzoo.pl/lamiglowki/zapalki-poziom-2-trzeba-pomyslec_40_255 - poziom 2- trzeba pomyśleć.
Na zakończenie lekcji, wszyscy uczniowie przystąpili do konkursu o Tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia. Z rozwiązaniem 39 przykładów w kilka minut, dzieci poradziły sobie bez problemu. Większość uczniów zdobyła tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia.
Mistrzom i Wicemistrzom Tabliczki Mnożenia Gratulujemy!
Elżbieta Wojciechowska
Klasa VI
14 marca 2021r. obchodziliśmy Dzień Liczby Pi. Mimo pandemii i nauki zdalnej uczniowie klasy VI Dzień Matematyki świętowali na lekcjach z tą liczbą. W tym dniu uczniowie dowiedzieli się skąd wzięła się liczba Pi i czym ona jest. Poznali ciekawostki związane za tą niesamowita liczbą. Ten dzień stał się inspiracją dla uczniów, wykonali przeróżne prace przedstawiające liczbę Pi, zaczynając od plakatów, figur a kończąc na ciastach. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością.
Anna Szablewska
Klas VII-VIII
Uczniowie klas VII-VIII zostali zabrani do Matematycznego Escape Roomu. Zostali oni „zamknięci” w wirtualnym pokoju, gdzie wykonując kolejne zadania starali się znaleźć wyjście. Matematyka to nie tylko ciągi przykładów, ale czasem tez dobra zabawa. Dla odważnych link do tego escape roomu https://liblink.pl/7SrDlVq9uu zapraszamy do zabawy.
Krzysztof Lewandowski
W związku z 548 rocznicą Urodzin Mikołaja Kopernika, klasa I zrealizowała projekt edukacyjny pt. ,,Wielcy odkrywcy ” poświęcony wielkiemu, polskiemu astronomowi. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną, poznały teorię heliocentryczną oraz odbyły wirtualną podróż po Toruniu . Na koniec nauczyły się piosenki ,, Kto w Toruniu mieszka”.
Lucyna Lorek
M.Kotańska-Chmielewska
Powered by aSc EduPage