• Cele doradztwa

CELE DORADZTWA ZAWODOWEGO W SZKOLE PODSTAWOWEJ

1. Przygotowanie uczniów do świadomego  dokonania wyboru szkoły, a następnie zawodu zgodnie z ich zainteresowaniami i   możliwościami poprzez:

·         Przygotowanie młodzieży do podejmowania trafnych   decyzji edukacyjno – zawodowych, zgodnych z predyspozycjami zawodowymi

·         Przygotowanie do roli  pracownika na współczesnym rynku pracy.

·         Informowanie uczniów o kwalifikacjach i stanowiskach pracy w zawodach (kwalifikacje i stanowiska pracy)

·         Kształtowanie postawy przedsiębiorczości i aktywności wobec pracy.

·         Rozbudzanie aspiracji zawodowych i motywowanie do działania.

·         Kształtowanie umiejętności analizowania swoich cech osobowości

·         Kształtowanie umiejętności pracy w zespole, komunikatywności, zaangażowania.

·         Kształtowanie szacunku do pracy.

·         Kształtowanie umiejętności podejmowania decyzji.

opracowanie: Mariola Tkaczyk