• Biologia

• Zgodnie z zapowiedzią z 30.03.2020r. podaje odpowiedzi do tematów, z którymi należało zapoznać się do 10.04.2020r. Jednocześnie polecam lekcje w TVP dla kl. VI na kanale TVP3 od godz. 10:00 do 16:00 (od poniedziałku do piątku). W. Frymarkiewicz

Scaned_PDF.pdf

Scaned_PDF(1).pdf

Scaned_PDF(2).pdf

26-03-2020

Podaje prawidłowe odpowiedzi do ćwiczeń do tematów, które należało
          przećwiczyć do 27.03.2020r. w celu przeprowadzenia sprawdzenia czy Wasze
          odpowiedzi są właściwe. Kolejne zadania - tematy będą podane w
          poniedziałek tj. 30.03.2020r.

Plik 1, Plik 2, Plik3

18-03-2020

Zadania do wykonania w domu.

Należy uzupełnić ćwiczenia dotyczące tematu „ Przegląd i znaczenie ryb”  w książce omówienie treści na str. 87-92, ćwiczenie str. 73-76  oraz tematu „Płazy-kręgowce- wodno-lądowe” – książka str. 93-96, ćwiczenie str. 77-81.

Po uzupełnieniu wyżej wymienionych ćwiczeń należy zapoznać się z tematem „Przegląd i znaczenie płazów”- książka str. 97-102 oraz wypełnić ćwiczenie do tego tematu ze strony 82-84.

Wszystkie odpowiedzi w ćwiczeniach będą sprawdzane w chwili kiedy będzie to możliwe, kiedy zostaną wznowione zajęcia .

Powyższe zadania należy wykonać do końca przyszłego tygodnia to jest do 27.03.2020r.

Jednocześnie polecam filmy o tematyce przyrodniczej dostępne na kanałach TVP ABC, National Geographic i innych dostępnych.

W. Frymarkiewicz

Zadania do wykonania w domu , w czasie od 30.03.2020 do 10.04.2020.

Należy zapoznać się z treścią tematów:  "Przegląd i znaczenie płazów " , książka strony od 97 do 102 i " Gady - kręgowce które opanowały ląd", strony w książce 103-106.

Po zapoznaniu sie z wyżej podanymi tematami należy uzupęłnić cwiczenia do tych tematów od strony 82 do strony 88. Odpowiedzi do tych tematów będą podane w przyszłym tygodniu.

W. Frymarkiewicz

Zadania do wykonania w domu , w czasie od 14.04.2020 do 26.04.2020

Należy zapoznać się z treścia tematu "Przegląd i znaczenie gadów " ze stron podręcznika od 107 do 111, a następnie wykonać ćwiczenia ze strony 89 do 92 , dotyczące tego tematu. Poniżej podaję odpowiedzi do ćwiczeń do powyższego tematu.

W związku z tym, że ten temat kończy dział "Kręgowce zmiennocieplne", proszę uporządkować swoją wiedzę w oparciu o podsumowanie działu w książce na stronach 112 do 114, a następnie rozwiązać test w podręczniku ze strony 115 i 116 , do którego odpowiedzi są podane na stronie 147. Życzę powodzenia w rozwiązywaniu testu , proszę o samodzielne wykonanie i sprawdzenie poprawności swoich odpowiedzi przy poomocy "klucza" ze strony 147.

Zadania dowykonania w domu w czasie od 27.04.2020 do 24.05.2020.

W tym czasie należy zapoznać z tematami z rozdziału V "Kręgowce stałocieplne " , który obejmuje 4 tematy, dwa z nich dotyczą " Ptaków " i są to :

1. Ptaki -  kręgowce zdolne do lotu, opisane w książce na stronach 119 do 124, ćwiczenia do uzupełnienia na stronach 97 do 101.

2. Przegląd i znaczenie ptaków - książka od strony 125 do 130 , a ćwiczenia od strony 102 do strony 105.

Kolejne dwa tematy z w/w działu dotyczą "Ssaków" i są to :

1. Ssaki kręgowce , które karmią młode mlekiem - w książce opisane na stronach 131 do 135 , ćwiczenia do uzupełnienia na stronach 106 do 110.

2. Przegląd i znaczenie ssaków - do zapoznania sie w książce na stronach 136 do 142 ,  a ćwiczenia do uzupełnienia na stronach 111 do 115.

Te tematy kończą w tym  roku szkolnym treści nauczania z biologii .

Jeżeli będą wznowione zajęcia to podsumowanie działu z powtórzeniem wiadomości zrelizujemy na lekcji , a po nim będzie sprawdzenie wiadomości . Natomiast jeżeli nie dojdzie do wznowienia zajęć to przedmiotem sprawdzenia będą wypełnione ćwiczenia .

Poniżej podaję odpowiedzi do ćwiczeń z zakresu podanego do wykonania :

w punkcie numer 2 prawidłowa odpowiedż - stałocieplność !!!!!!!

W związku z możliwością uczestniczenia od 01 czerwca 2020 w konsultacjach przedmiotowych , w sytuacji kiedy uczeń chce poprawić ocenę z biologii na wyższą niż w I semestrze lub wyjaśnić wątpliwości związane z realizowanym materiałem , to powinien zgłosić taką chęć wychowawcy w celu opracowania  harmonogramu konsultacji - termin konsultacji z biologii - w dniu realizacji godzin tj. w poniedziałki  , w godzinach od 8.00 do 12.00 . W czasie konsultacji uczeń ma przedstawić uzupełnione ćwiczenia do tematu dla którego podałem prawidłowe odpowiedzi.

W czasie konsultacji obowiązuje zachownie przepisów sanitarnych określonych w komunikacie dyrektora, dostępnego na stronie szkoły    ( np.  dystansu społecznego).